Pet groomer /​ stilist canin

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 2500 până la 3500 LEI pe lună

WISCS INTERNATIONAL SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

PET GROOMER/ FRIZER - STILIST CANIN

Persoană iubitoare de animale, stabila, echilibrata, ingrijita, dornică să lucreze într-un mediu armonios, colectiv tanar si prietenos, si are disponibilitate pentru un job full-time.

Pentru Aplicare job sau intrebari, ne puteti contacta la numarul de telefon afisat.

***Experienta nu este necesara. Oferim curs/training gratuit timp de 4 saptamani.

Responsabilitati principale:

- Protocol de intampinare si predare al animalelor si comunicarea cu stapanul atat la sosire cat si la plecare pentru a socializa cu clientul si a-i raporta decursul sesiunii de toaletare

- Mentinerea curateniei + dezinfectarea tuturor ustensilelor si echipamentelor dupa fiecare client.

- Executare tunsori personalizate in functie de rasa si blana cainelui si cerintele clientului.

- participarea la diferite seminarii/trainunguri pentru evolutia continua si dobandirea de noi tehnici de Grooming.

- Alte servicii speciale aditionale pe care le oferim clientilor in functie de nevoile fiecaruia.

- Orice fel de ajutor la nevoia echipei

- Cooperarea si participarea la eventuale poze, filmari si alte materiale ce se posteaza pe paginile de socializare sau la diferite aparitii media, tv.