Operatori mașini CNC (lemn) - Belgia

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 2000 până la 2500 EURO pe lună

Locație: Belgia

Tip job: FullTime

Angajăm Operatori mașini CNC (lemn) pentru atelierul de tâmplărie al unei companii din Belgia (zona Pelt) ce produce case de vacanță din lemn.

Cerințe:

- Experiență anterioară în industria lemnului;

- Calificarea de operator CNC constituie avantaj;

- Prima experiență de lucru într-un atelier de tâmplărie;

- Capacitatea de a realiza un produs de calitate;

- Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu.

- Permis de conducere cat. B constituie avantaj;

- Persoană autonomă, atentă la detalii și responsabilă.

Responsabilități:

- Veți fi responsabil de operarea/ reglarea/ întreținerea mașinilor de prelucrare a lemnului;

- Reglarea mașinii în funcție de lucrările efectuate;

- Planificarea și/sau tăierea eficientă a produselor din lemn cu ajutorul unei linii de producție cvasi-automate (plasarea elementelor pe mașină și setarea corectă a parametrilor, verificarea constantă a procesului de prelucrare, viteza și adâncimea de tăiere etc.);

- Măsurarea și controlul produselor finale;

- Prima intervenție în caz de probleme cu utilajul, împreună cu șeful de echipă.

Ofertă și beneficii:

- Contract de muncă belgian, cu opțiune de angajare permanentă după o perioadă de tranziție, direct la client;

- Instruire internă;

- Program de lucru full-time, luni - joi de la 7:30 la 17:00 și vineri de la 7:30 la 14:15;

- Salariu de la 14,00 Euro brut/ oră, în funcție de experiență și tichete de masă (5 Euro pentru fiecare zi lucrată);

- Cazare asigurată contra cost (55 - 75 Euro/ săptămână, în funcție de cazare, cu toate utilitățile incluse: internet, apă, gaz și electricitate);

- Rambursarea cheltuielilor de transport către Belgia până la un maximum de 125 de Euro după patru săptămâni de muncă;

- Asistență în organizarea călătoriei și în îndeplinirea tuturor formalităților;

- Alte bonusuri: indemnizație de vacanță și bonus de sfârșit de an;

- Atmosferă de lucru plăcută.