Reprezentanti de Vanzari in domeniul materialelor de constructii

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 5000 până la 8000 LEI pe lună

Panoterm Import Export SRL
Locație: Puchenii Mosneni

Tip job: FullTime

Angajam Reprezentanti de Vanzari in domeniul materialelor de constructii, in cadrul unui afaceri axate pe o retea de depozite in domeniul panourilor sandwich.

Locația de angajare: Puchenii Mosneni

Responsabilități:

-             Identificarea pe teren de noi lucrari si clienti;

-             Prezentarea, promovarea și vânzarea panourilor sandwich și a produselor conexe;

-            Consilierea clienților pentru a identifica soluțiile potrivite nevoilor lor;

-             Crearea și menținerea relațiilor cu clienții existenți și identificarea de noi oportunități de afaceri;

-             Monitorizarea stocurilor de produse și asigurarea de disponibilitatea acestora;

-             Gestionarea procesului de vânzare, de la prezentare până la finalizarea tranzacției;

-             Îndeplinirea obiectivelor de vânzări stabilite de companie;

-             Participarea activă la evenimente și târguri pentru promovarea produselor noastre;

-             Menținerea documentației de vânzări și a rapoartelor actualizate;

-             Menținerea curățeniei și stării bune de functionare a autoturismului si a obiectelor de inventor puse la dispozitie.

Cerințe:

-             Experiență anterioară în vânzări constituie un avantaj, în special în domeniul materialelor de construcții, sau in cadrul unor companii precum Arabesque, Dedeman, Black Sea, etc.;

-             Abilități excelente de comunicare și negociere;

-             Atitudine pozitiva, proactiva și dorință de a învăța și de a evolua într-un mediu competitiv;

-             Cunoștințe de bază în domeniul construcțiilor și materialelor de construcții reprezintă un avantaj;

-             Studiile superioare in domeniul vanzarilor sau a constructiilor reprezinta un avantaj;

-             Permis de conducere categoria B.

Beneficii:

-            Pachet salarial, compus din salariu fix și bonusuri în funcție de performanțe: 5000 - 8000 lei net, in medie.

-             Prima de vacanta;

-             Bonus de sarbatori.

Trimite-ne CV-ul tău actualizat!