Disponent/​Fleet Manager/​Operator Tracking

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 3500 LEI pe lună

Logistream International SRL
Locație: Sibiu

Tip job: FullTime

”Logistream International” SRL, cu sediul în Sibiu, angajează pentru următoarele poziții:

  • Disponent
  • Fleet Manager
  • Operator Tracking

Descrierea postului:

- part-time / full-time / night shift;

- pastreaza legatura cu toti soferii, subcontractorii si clientii companiei;

- planifica si organizeaza activitatile zilnice ale departamentului de care apartine;

- va colecta toate datele si toate informatiile cu care intra in contact si le va verifica cu atentie, transmitandu-i superiorului in timp util;

- va participa la programul de scolarizare initiat de angajator, la toate cursurile de formare profesionala, teoretice si practice, initiate si finantate de catre angajator;

- va folosi mijloacele necesare pentru buna functionare a activitatii societatii in concordanta cu interesele legitime ale angajatorului;

- se preocupa de inbunatatirea permanenta a pregatiri sale profesionale si de specialitate;

Cautam prioritar colegi care doresc un contract de munca nelimitat si o cariera in domeniu.

Cerințele postului

-cunoasterea unei limbi straine la nivel mediu/avansat-scris/citit/conversational, preferabil lb. engleză sau germana;

- cunoasterea oricarei limbi straine din urmatoarele: franceza, sarba, turca, poloneza, ceha sau bulgara, reprezinta de asemenea un avantaj;

- cunostinte de geografie;

- studii medii sau superioare;

- cunostinte operare PC si MS Office;

- experienta anterioara ca dispecer /logistica / transport, reprezinta un avantaj;

- aptitudini de comunicare in relatia cu soferii, subcontractorii si clientii societatii;

- capacitate de lucru in conditii de stres, flexibilitate si independenta;

- comunicativitate;

- capacitate de acumulare rapidă a cunoștinţelor noi;

- capacitate de muncă în echipă;

- orientare catre clienti si servicii;

- talent organizatoric;

- disponibilitate de a lucra in schimburi, inclusiv schimb de noapte (posibilitate de saptamani alternative);

- bune abilitati de negociere;

- capabil sa respecte termenele limita

Beneficii:

- salariu atractiv;

- prime de vacanta si sarbatori;

- sesiuni de training;

- evenimente de Craciun;

- oportunitatea de a se dezvolta intr-un mediu multinational, dinamic, proactiv, atent la natura, alaturi de o echipa tanara;

- bonusuri in functie de performanta;

- loc de munca stabil intr-o companie aflata intr-o continua dezvoltare;

- oportunitati reale de dezvoltare profesionala si promovare in interiorul companiei.

Persoanele interesate pot transmite CV-ul pe numărul de Whatsapp la nr de tel afisat, indicând poziția pentru care candidează, fie ne pot contacta.