Tehnician retele telecomunicatii

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 3000 până la 5000 LEI pe lună

Locație: Timisoara

Tip job: FullTime

Descrierea ofertei

Clarismart Consulting cauta pentru companie din Timisoara, o persoana pentru postul de Tehnician retea telecomunicatii

Cerinte :

-Studii tehnice

-Cunostinţe generale tehnice specifice domeniului cablu TV si date : reglaj TV, montare cabluri, configurare retea Wifi pe router

-Cunostinţe de utilizare laptop/PC, tableta , sisteme de operare Windows, Android , IOS

-Posesor carnet de conducere auto categoria B (constituie avantaj)

-Apt pentru lucru la inaltime

Responsabilitati :

-Instalează servicii de cablu TV/date/telefonie la clienţi în termenul agreat cu acestia; modifică instalaţia interioară a clientului la solicitarea -acestuia, etc.

-Deconecteaza/decupleaza clientii restantieri sau la cererea acestora (definitiv sau pentru conservare)

-Reconectează/recuplează clienţii care si-au plătit datoriile sau îi reconectează pe cei care doresc să iasă din perioada de conservare

-Realizează transferuri decuplarea/recuplarea de la/la locaţie

-Recuperează echipamente de la clienţii care renunţa la serviciile suplimentare

-Deconectează toate conectările dovedite a fi ilegale si monitorizează locaţiile unde se constată piratarea repetată

Beneficii

- Salariu fix

-prime in functie de realizari

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV- ul la adresa de e-mail sau sa apeleze nr. de telefon afisat.