Personal cercetări de piață - vorbitori limba italiană

Companie verificată
Aplica rapid
Locație: Iasi

Tip job: FullTime

In vederea extinderii si consolidarii echipei actuale, recrutam pentru clientul nostru, companie specializata in furnizarea de servicii asociate activitatilor de cercetare de piata:

Vorbitori de limba italiana

Numar pozitii vacante: 4

Nivel Experiență: Incepator / Mediu / Avansat

Mod de lucru: la sediul companiei.

Exista posibilitatea de a lucra si de la distanta/remote dupa primele 3 luni de activitate, odata cu obtinerea autonomiei in indeplinirea atributiilor si responsabilitatilor ce revin rolului - postului.

Descriere generala context profesional:

Cercetarea de piata este o ramura a marketingului care se ocupa de culegerea, centralizarea, analiza si interpretarea datelor din piata referitoare la clienti, produse sau servicii. Este totodata un domeniu de perspectiva, prin prisma capacitatii sale de a intelege schimbarile sociale, economice si de a transforma cunoasterea in actiune. Prin panel se intelege un grup de utilizatori (panelisti) care au fost de acord in mod voluntar sa ia parte in mod regulat la sondaje de opinie si studii de cercetare de piata, in schimbul unor recompense.

In general, membrii panelului primesc invitatii de participare la diferite sondaje de opinie prin e-mail si/sau transmit anumite informatii specifice cu ajutorul dispozitivelor cu care au fost dotati: scanere, telefoane mobile sau alte echipamente.

Cerinte:

- cunoștințe de limbă italiană - nivel mediu / avansat;

- cunoștințe de baza, la nivel de utilizator, de folosire a sistemului de operare Windows și a pachetului MS Office;

- abilitati puternice de comunicare si lucru in echipa ;

- capacitate buna de relationare prin intermediul telefonului si in scris ;

- abilități de organizare si prioritizare a activitatilor. Atentie la detalii și capacitate de sinteză a informației;

- disponibilitate de lucru in doua ture alternative in intervalul orar 10:30 - 20:30.

Constituie un avantaj:

- experienta de lucru intr-un mediu de Contact Center / Call Center / Servicii client;

- experienta de lucru in Marketing direct sau domenii conexe.

Responsabilități:

- contactarea persoanelor, care s-au aratat in prealabil interesate sa devina membrii ai panelului, pentru:

- a le oferi informatii cu referire la modalitatea de colaborare, desfasurarea activitatii ca si panelisti, sistemul de recompensare;

- verificarea corectitudinii datelor de identificare si inregistrarea acestora in sistemele interne specifice;

- comunicarea de instructiuni necesare utilizarii dispozitivelor si echipamentelor pe care le vor primi.

- contactarea actualilor panelisti din variate motive:

- identificarea si analiza eventualelor nevoi/probleme in scopul oferirii de solutii personalizate, in limitele de competenta;

- imbunatatirii relatiei de colaborare si mentinerea activitatii la un nivel optim.

- la solicitarea panelistilor, oferirea de raspunsuri acestora (telefonic si/sau in forma scrisa) cu referire la dispozitivele din dotare, recompense, cat si la alte intrebari - argumente ce tin de relatia de colaborare sau activitatea in sine;

- introducerea si actualizarea in mod constant si corect a informațiilor din sistemele interne specifice.

Conditii contractuale: salarizare si beneficii:

- venit salarial corelat cu experienta si performanta profesionala;

- contract individual de munca pe perioada nedeterminata;

- tichete de masa, bonusuri periodice, abonament 7 card;

- sesiune de formare specifica, suport in procesul de integrare organizationala, sustinere constanta in activitate;

- mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinara si proactiva.

Daca iti doresti un rol care sa iti permita interactiunea cu industria de cercetare de piata, aflata in topul industriilor de interes social major, te invitam sa ne trimiti un CV actualizat la adresa de e-mail.

Disclaimer: Train2Perform is a national company, specializes in providing Human Resources integrated and personalized solutions for companies and individuals in order to optimize inter-human relations, covering the following domains: recruitment and personnel selection, training and development programs, strategic human resources management.