Tehnician logistica

Companie verificată
Aplica rapid
Estimare   3129 RON/Luna
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Descrierea postului:

Organizeaza și coordoneaza activitatea de logistică de șantier asigurând aprovizionarea eficientă și la timp a fronturilor de lucru, cu material din bazele proprii sau furnizori. Gestioneaza materialele pentru lucrarile de desfacere/refacere carosabil in urma lucrarilor. Se ocupă, împreună cu Inginerul Sef si Inginerul coordonator al lucrarii de aprovizionarea materialelor, agregatelor si de debarasari pe santierele echipelor proprii si a subantreprenorilor coordonand si evaluarea selective a deseurilor.Responsabilul Logistică santier, va colabora direct cu Inginerul sef, la care va raporta, cu responsabilul SSM, Seful de echipa și Gestionarul.

Cerințele postului:

Experiență în domeniul construcțiilor / retele edilitare apa - canal si gaz de minimum 3 ani;

Bune cunostinte de material , nisip, granulatie

Abilități de planificare, organizare si prioritizare a activităților;

Abilități de coordonare si dezvoltare a echipei;

Bune abilități de comunicare verbala si scrisa;

Capacitatea de a asigura continuitate fluxului normal de lucru in ciuda întreruperilor si a solicitărilor simultane si multiple;

Capacitatea de a lua decizii și de a reacționa rapid și eficient când apar probleme;

Posesor al permisului de conducere categoria B;

Bune cunostinte de operare PC ( Word, Excel, PowerPoint );

Studii medii tehnice

Responsabilitățile postului:

Centralizarea necesarului de materiale pe fiecare front de lcuru, zilnic . Asigura logistica de livrare in santiere;

Stabileste necesarul de utilaje și resursă umană necesară aprovizionării fronturilor de lucru;

Corelelaza fluxul de informații referitoare la materialele și resursele necesare;

Crearea unui mod organizat si ordonat de lucru, asigurând astfel respectarea standardelor si a regulamentelor;

Monitorizarea, analiza și îmbunătățirea continua a fluxurilor logistice, pentru a răspunde cât mai bine nevoilor din șantier.

Calitatea muncii si asumarea responsabilității pentru activitatea grupului pe care îl coordonează;

Dezvoltarea si menținerea unei bune relații atât cu colegii direcți cat si din departamentele cu care interacționează;

Pregătirea și prezentarea rapoartelor periodice și la cerere.

Disponibiltate la alte sarcini de serviciu legate de activitatea pe care o desfasoara.