Tehnician Calitate

Companie verificată
Aplica rapid
Estimare   3000 RON/Luna
Locație: Brasov

Tip job: FullTime

Formel D Romania, furnizor de servicii industriale, angajeaza Tehnicieni Calitate pentru proiectele Brasov.

Daca vrei sa-ti construiesti o cariera in domeniul calitatii, te asteptam in echipa noastra!

Cerinte:

  •     Cunostinte solide de interpretare/citire a desenului tehnic industrial (citire desene, schite, dimensiuni geometrice, tolerante);
  •     Cunoasterea practica a modului de efectuare a controalelor dimensionale, utilizand mijloacele de control puse la dispozitie: subler, micrometru, calibre, dispozitive de control, etc.
  •     Studii liceale sau postliceale tehnice absolvite;
  • Cunostinte de utilizare MS Office (Excel, Word, Powerpoint);
  •     Disponibilitate de a lucra in 2 schimburi;
  •     Permis auto cat.B.

Responsabilitati:

  •       Respecta cu rigurozitate procedurile și instrucțiunile de lucru conform cerintelor clientului;
  •       Citeste si interpreteaza desene tehnice si utilizeaza instrumentele de masura(subler digital, micrometru, ceas comparator, etc).
  •       Efectueaza masuratori pe piese din metal;
  •       Asigura pastrarea inregistrarilor adecvate de inspectie si mentinerea trasabilitatii in lantul de productie;
  •       Cunoaste cerintele de calitate a produsului, respectiv masurile pentru indepartarea defectelor;

Beneficii:

  •       Salariu competitiv;
  •       Tichete de masa;
  •       Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  •       Spor de noapte/weekend/ore suplimentare;
  •       Abonament de sanatate la clinica privata Regina Maria;
  •       Prime de Paste si de Craciun;
  •     Masina de serviciu;
  •       Training asigurat in fabrica.