Mentenanta utilaje (mecanica)

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 3000 până la 3500 LEI pe lună

Locație: Brasov

Tip job: FullTime

Cerinte:

Studii medii/ vocationale

Diploma/ specializare mecanic/lacatus mecanic

Experienta 1-5 ani pe pozitie similara

Atentie la detalii, gandire analitica si orientare catre obiectiv

Sarcini si responsabilitati:

sa verifice starea tehnica a utilajului;

sa depisteze cauza disfunctionalitatii

sa inlocuiasca elemente defecte

sa execute reparatii capitale ale mecanismului motor

sa inlocuiasca motoarele defecte ale utilajelor

sa verifice functionalitatea utilajului;

sa pregateasca utilajul pentru lucru;

sa curete utilajul

sa controleze nivelul de ulei din reductoare si bazine

sa verifice starea de gresare a utilajului;

sa verifice functionarea sistemului comanda si semnalizare;

sa verifice functionarea si etanseizarea circuitelor hidraulice si pneumatice;

sa verifice starea de uzura a sistemelor in miscare (lanturi, pinioane, rulmenti);

Beneficii:

Salariu avantajos

Tichete de masa 20 lei zi

Sporul de noapte - 25

Ore suplimentare platite

Prime de sarbatori

Transport asigurat - Zarnesti, Rasnov, Cristian, Vulcan, Codlea, Ghimbav

Program - 3 schimburi