Medic Specialist /​ Generalist

Companie verificată
Aplica rapid
ABC MEDICAL CENTER SRL
Locație: Constanta

Tip job: FullTime, Proiect / Sezonier, PartTime

Clinica ABC Medical Center isi extinde echipa si invita candidatii interesati sa aplice pentru pozitia de Medic Specialist / Generalist pe program atat full time cat si in regim de colaborare part time.Va rugam sa transmiteti candidatura dvs (CV).

Neurologie

Pediatrie

Medicina de familie

Dermatologie

Diabet si Nutritie

Pneumologie

Stomatologie

Ortodontie

Endodontie

Recuperare balneo fizioterapie

Endocrinologie

Ortopedie

Oftalmologie

Reumatologie

Psihiatrie

Cerintele postului:

Studii de specialitate

Certificat de Membru eliberat de Colegiul Medicilor

Avizul Anual de Libera Practica precum si Asigurare Malpraxis.

Cunostinte MS Office

Excelente abilitati de comunicare si relationare

Atitudine profesionista in relatia cu pacientii;

Integritate, corectitudine si devotament

Atitudine si comportamente pozitive cu ajutorul carora sa relationezi intr-un mod constructiv si non-conflictual cu pacientii si angajatii spitalului

Responsabilitati:

Efectueaza examenul clinic al pacientului si stabileste diagnosticul;

Cunoaste si raspunde de respectarea protocolului clinico-terapeutic;

Efectueaza investigatiile functionale specifice;

Explica procedurile sau tratamentele prescrise pacienților; evaluaeaza si planifica cerintele de tratament;

Completeaza fisa medicala a pacientului;

Mentine confidentialitatea datelor medicale ale pacientilor.