Electrician mentenanta

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 2750 până la 3350 LEI pe lună

Locație: Ghimbav

Tip job: FullTime

Workforce recruteaza pentru unul dintre partenerii sai, o companie de productie din Ghimbav.

Cerinte:

Calificare electrician;

Experienta minimum un an pe o pozitie similara

Responsabilitatile electricianului:

Raspunde de instalarea, operarea si interventia in situatii de urgenta asupra sistemelor de furnizare a energiei electrice, de distributie, automatizare, a sistemului de comanda si control, dar si a altor echipamente si facilitate dupa caz;

Instaleaza, conecteaza si testeaza instalatii electrice, cum ar fi: panouri de distributie, tablouri electrice, instalatii electrice de comanda si control, instalatii de control;

Diagnosticheaza defectiunile, le raporteaza si propune solutii de rezolvare;

Raspunde de sculele, aparatele, utilajele, dispozitivele, uneltele etc. pe care le are in primire;

Identifica instalatia/partea din instalatie la care urmeaza sa se lucreze, intrerupe tensiunea si separa instalatia sau partea de instalatie la care urmeaza sa se lucreze;

La folosirea aparatelor electrice portabile / fixe are obliogatia sa se conectezela instalatia de legare la pamant;

Propune solutii de intretinere preventive, anticipeaza defectiuni potentiale si le consemneaza. Participa la intocmirea Planului anual de mentenanta;

Completeaza zilnic / saptamanal / lunar fisa de mentenanta preventiva, alte documente si rapoarte, conform instructiunilor;

Beneficii:

- tichete de masa 30 de lei

- transport asigurat din Brasov si din imprejurimi/ decontat

- prime de sărbători

- primă de bun venit - 50 din salariu

- primă de performanță/ prezență/ fidelitate

- asigurare de viață

- spor de noapte 25

 - ore suplimentare plătite dublu