Contabil

Companie verificată
Aplica rapid

Media netă estimată pe baza celor 6403 de salarii introduse în Salario: 4000 RON/Luna

GIVIAN DELICEPAN SRL
Locație: Tiha Bargaului

Tip job: FullTime

Bistrita, Tiha Bargaului

Descrierea postului/Responsabilitățile postului:

  • Contabilitate generala, intocmirea/verificarea evidentelor contabile, elaborarea balantelor de verificare si situatiilor financiare anuale;
  • Intocmirea registrelor si jurnalelor contabile obligatorii;
  • Intocmirea situatiilor si rapoartelor specifice domeniului financiar-contabil;
  • Intocmirea declaratiilor fiscale lunare, trimestriale si anuale;
  • Intocmirea diferitelor rapoarte la solicitarea managementului societatii;
  • Gestionarea relatiilor cu autoritatile fiscale;

Cerințele postului:

  • Absolvent de studii superioare economice;
  • Experiență în domeniul contabil de minimum 3 ani cuprinzând o gamă largă de aspecte ale activității financiar-contabile;
  • Cunoașterea foarte bună a pachetului MS Office;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Integritate, păstrarea confidențialității;
  • Spirit de inițiativă și deschidere către nou;
  • Persoană organizată, capacitate de analiză, sinteză și structurare;

Ce oferim?

  • Un mediu de lucru deschis si o atmosfera placuta;
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Salariul competitiv raportat la piata existenta;
  • Seriozitate
  • Posibilitatea de a promova in cadrul firmei pe masura ce compania creste;
  • Programe de dezvoltare profesionala si personala;