Inginer Proiectant

Companie verificată
Aplica rapid
Estimare   4000 RON/Luna
Locație: Timisoara

Tip job: FullTime

Descrierea postului

Inginer proiectant pentru biroul din Timisoara.

Salariu motivant negociat la momentul interviului.

Disponibilitate pentru deplasare.

Cerințele postului

  • Inginer proiectant cu experienta profesionala in domeniul constructiilor cu sisteme CAD (de preferinta SoliEdge)
  • Experienta in prelucrarea tablelor, specializare: inginerie mecanica.
  • Experienta in metoda elementelor finite
  • Munca orientata catre obiective ,in timp util si independenta
  • Adaptabilitate la munca in echipa si abilitati de comunicare
  • Cunostinte bune in MS Office, experienta de lucru in sistem ERP
  • Cunoastere limba engleza , germana constituie avantaj

Responsabilitățile postului

Crearea independentă de construcții și documente de construcție în conformitate cu specificațiile clientului

Verificarea documentelor de comandă în ceea ce privește fezabilitatea tehnică

Înregistrarea eșantioanelor clienților și crearea specificației piesei, dacă este necesar și la fața locului la client

Examinarea și controlul documentelor de desen, clarificarea și acordul documentelor de construcție cu clienții interni și externi

Suport calificat, sfaturi și cooperare de la / cu clienții și în toate întrebările constructive

Elaborarea specificațiilor pentru asamblare, construcție

Sprijin pentru crearea de documente de lucru, în special cu liste de piese și planuri de lucru