Electrician medie si joasa tensiune

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 3500 până la 3800 LEI pe lună

Locație: Ploiesti

Tip job: FullTime

Candidatul Ideal

  • Absolvent liceu/Scoală cu profil tehnic;
  • Minim 2 ani experienţă pe un rol similar;
  • Cunostinţe de limbă engleză nivel minim;
  • Cunostinţe de bază în operarea PC.

Responsabilitati

  • Supravegheaza instalatiile electrice de alimentare si distributie cu energie electrica de medie si joasa tensiune;
  • Inregistreaza consumul de energie electrice;
  • Verifica si repara, daca este necesar, instalatiile de alimentare si distributie a energiei electrice;
  • Executa manevre in Posturile de Alimentare (medie tensiune) atunci cand este nevoie;
  • Inregistreaza orice defectiune( intrerupere de energie) accidentala sau voita;
  • Raspunde de calitatea lucrarilor executate;
  • Verifica factorul de putere de la bateriile de condesator, puterea absorbita si nivelul de tensiune;
  • Monitorizeaza si administeaza consumurile de energie pe aria desemnata;
  • Urmareste utilizarea eficienta a energiei electrice in aria desemnata;
  • Propune proiecte de eficientientizare a consumului de energie electrica;
  • Informeaza superiorul direct in cazul in care observa disfunctionalizati in cee ace priveste exploatarea necorespunzatoare din punct de vedere al energiei, in aria desemnata.

Beneficii

  • Contract: perioada nedeterminata, 90 zile perioada de proba
  • Tichete de masa in valoare de 30 lei pentru fiecare zi lucrata
  • Al 13-lea salariu
  • Bonus lunar de performanta acordat in functie de realizarea obiectivelor de cantitate, calitate si performanta individuala
  • Abonament medical Sanopass
  • Transport asigurat de companie
  • Alte beneficii in functie de procedurile companiei