Inginer Echipamente tehnologice & automatizari

Companie verificată
Aplica rapid
Locație: Mogosoaia

Tip job: FullTime

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate (studii pe profil tehnic precum: automatica, electrotehnica, robotica);
  • Cel putin 2 ani experienta in mentenanta /reparatii echipamente de productie automatizate;
  • Autorizație (certificare) ANRE - constituie avantaj;
  • Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu;
  • Persoana determinata, capabila de a lucra in echipa, de a solicita si transmite feedback;
  • Atentie la detalii si spirit organizatoric;
  • Cunostiinte Pachet MS Office - nivel mediu;
  • Disponibilitatea de a lucra in schimburi;
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilitatile postului:

  • Opereaza mentenanta si verificarile periodice planificate pentru instalatiile tehnologice din cadrul depozitelor;
  • Organizeaza reviziile generale obligatorii ale instalatiilor tehnologice;
  • Remediaza disfunctionalitatile instalatiilor de care este responsabil;
  • Participa la instalarea noilor componente si a pieselor de schimb;
  • Tine evidenta consumabilelor si este responsabil de asigurarea nivelului optim de stoc al acestora;
  • Sesizeaza defectiuni sau vicii ale echipamentelor, participa la actiuni de reparare sau mutare a echipamentelor si supravegheaza, atunci cand e cazul, lucrarile efectuate de diversi furnizori;
  • Este preocupat de informarea si dezvoltarea continua cu privire la indicatiile de functionare si la functionarea instalatiilor tehnologice.

Ce oferim:

  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de distribuție și retail farmaceutic cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi;
  • Spațiu pentru dezvoltare profesională prin oferirea constantă de oportunități de creștere și promovare în cadrul companiei;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale;
  • Reduceri substanțiale la branduri din portofoliul de produse proprii și exclusive;
  • Oferte speciale de la partenerii companiei;
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime;
  • Învățare continuă - platforma de e-learning și acces gratuit la Bookster.