Contabil/​ Economist debutant

Companie verificată
Aplica rapid
Locație: Piatra Neamt

Tip job: FullTime

Responsabilitati principale:

- verifica jurnalele de TVA de cumparari si vanzari;

- verifica inregistrarile contabile privind mijloacele fixe, furnizori, casa si banca;

- verifica calcul amortizare;

- pregateste declaratiile si raportarile periodice, lunare, trimestriale, semestriale si anuale;

- verifica documentele contabile si asigura supervizarea financiar-contabila a acestora;

Cerinte

- studii superioare de contabilitate;

- cunostinte teoretice si practice in domeniul legislatiei economice necesare exercitarii functiei;

- cunostinte avansate de operare PC (Excel in special) si de legislatie economica;

- abilitati de comunicare (relationare), seriozitate, personalitate dinamica;

- Integritate morala si etica profesionala;

- lucrul de echipa;

- gandire economica;

- domiciliul stabil in Piatra Neamt;

Beneficii Oferite:

- mediu de lucru modern si placut;

- colaborare cu o echipa profesionista;

- apartenenta la o echipa de succes in cadrul unei companii, care este lider de piata in domeniul vanzarilor de anvelope si are o experienta de peste 30 de ani in Romania.

- acces la proiecte de dezvoltare personala si profesionala.

Locul de munca este la sediul central Dinamic 92 din Piatra Neamt, B-dul G-ral Dascalescu, Nr 12A.

Programul de lucru este L-V: 08.30-17.00 cu pauza de masa de jumatate de ora inclusa.

Contractul de munca se semneaza pe perioada nedeterminata.