Agent de turism

Companie verificată
Aplica rapid
Estimare   2500 RON/Luna
Locație: Brasov

Tip job: FullTime

Alătură-te echipei Rovial!

Descrierea Jobului

  • Prezentarea și vânzarea produselor turistice
  • Consilierea clienților in alegerea serviciilor turistice
  • Suport si operare rezervări
  • Crearea, menținerea si dezvoltarea relației cu clienții
  • Urmărirea derulării acțiunii turistice
  • Gestionare rezervări, statusuri, etape, follow-up, ofertare, argumentare către clienți
  • Emitere documente rezervări, contracte, facturi, vouchere etc.
  • Vânzări bilete de avion

Cerințe

  • Deținerea certificatului de agent de turism
  • Abilități bune de vânzare
  • Abilități de comunicare si planificare
  • Atitudine pozitivă in rezolvarea situaților neprevazute
  • Cunoștințe PC: Excel, Word, E-mail, navigare internet
  • Limba engleza - mediu/ avansat
  • Cunoașterea sistemelor de rezervări cazări, a sistemelor tour-operatorilor parteneri si sistemele de emitere a biletelor de avion reprezinta un avantaj