Agent imobiliar

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 1500 până la 10000 LEI pe lună

Locație: Remote

Tip job: FullTime, PartTime

1500 - 15000 RON Net

București , Strada Lucrețiu Pătrășcanu

Full Time, Part Time

Fără Experiență, Entry-Level (< 2 Ani)

Candidatul Ideal

Te potrivesti acestui job daca:

- daca esti tanar sau nascut mai devreme

- barbat sau femeie (fata sau baiat)

- student/a sau daca ai terminat facultatea ieri sau acum 10+ ani

Ce ai nevoie:

- timp la dispozitie. De regula vizionarile sunt seara, dupa ora 17:00 dar se intampla sa mai fie si in timpul zilei si nu neaparat in fiecare zi. Asa ca e bine sa ai un program destul de lejer. Nu e nici o tragedie ca intr-o zi nu poti face vizionarile. Ne descurcam noi cumva - iti povestesc atunci cand ne vedem.

- placerea de a vorbi cu oamenii

- disponibilitate de a ajuta oamenii. E important pentru noi ca toti clientii sa fie multumit

- fair-play fata de clienti si colegi.

- prezenta prezentabila. Sa ne intelegem, nu e nevoie sa vii la costum. Important e sa fii curat si sa ai un aspect general ingrijit. Nu pun pret pe Armani dar nici cu tricoul cu care tocmai ai fost la fotbal nu e ok sa ne prezentam in fata clientilor.

- conversational level english is nice to have but not mandatory. If you understood this then you are fine. Daca nu ai inteles, nu e problema. Ne descurcam si fara.

Descrierea jobului

Vei contribui la dezvoltarea portofoliilor de proprietăți și clienți; Vei viziona și evalua proprietății și vei merge la vizionări cu clienți; Vei negocia prețul final de tranzacționare; Vei verifica documentele necesare tranzacționării, urmărind finalizarea tranzacției; Vei promova proprietățile din propriul portofoliu

Ce e altfel la Alestal decat in alte agentii:

- nu o sa lucrezi pe comision (pe bune, e avantajos, iti explic la telefon sau fata in fata)

nu te streseaza nimeni sa lucrezi in weekend. E alegerea ta. Eu nu o fac decat in cazuri exceptionale.

- nu te freaca nimeni la cap ca nu ti-ai atins targhetul. Ma rog, in afara de tine. De la mine nu o sa ai target.

- nu te freaca nimeni sa vii zilnic la birou. E alegerea ta de unde si cum vei lucra. Dar la inceput, cat inveti, ar fi indicat sa vii. Apoi... te priveste.

Ce primesti:

- training gratuit, atat cat poti invata si cat vei avea nevoie.

libertatea de a iti organiza singur programul

- contract de munca

- un loc unde sa vii la birou, cu cafea, net la discretie, o canapea si chiar si un pat in care sa te intinzi din cand in cand, dar nu e obligatoriu sa vii.

- Laptop la birou. Acasa nu ai ce face cu el, crede-ma. Daca vei avea nevoie de el, n-ai decat sa il iei. Dar n-are sens. Eu nu il car dupa mine, nu cred ai vrea sa faci asta.

- concediu, logic.

Ce nu primesti:

- nu primesti salariu fix. DAAAAR nici pe comision nu stai, cel putin nu in sensul clasic. Am gandit niste pachete de care iti spun sigur ca vei fi foarte multumit. Nu facem in niciun caz jumi-juma. Muncesti in primul rand pentru tine. Nu dau detaliile aici ca nu vreau sa-mi fure altii ideile stralucite :)) Glumesc. Te asigur ca o sa iti placa ideea.

- nu primesti masina. Cel putin, nu acum. Crede-ma, la inceput nici nu iti trebuie, nici nu renteaza. Daca ai una si vrei sa o folosesti, n-ai decat. te poate ajuta sau incurca in functie de cat vei fi dispus sa lucrezi.

Descrierea companiei

Agentia imobiliara Alestal TSI a luat fiinta in 2019, din dorinta de a practica serviciile impbiliare cu fair-play fata de clienti, de a oferi servicii complete cu transparenta totala. Pana acum pare ca am reusit, dovada fiind recenziile primite pe pagina de facebook sau fata in fata.