Consultant fonduri europene

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 2700 până la 5000 LEI pe lună

Locație: Satu Mare

Tip job: FullTime

Descrierea postului

Consultanta pentru realizarea de proiecte finantabile din diverse programe de finantare;

Pregatirea documentelor necesare accesarii finantarii nearambursabile;

Asistenta pe perioada implementarii.

- Elaborarea si /sau completarea documentelor necesare contractarii finantarii / raspunde la solicitarile de clarificari emise de organismele intermediare si/sau alte organisme abilitate (studii de fezabilitate, planuri de afaceri, memorii justificative,cereri de finantare, etc).

- Intocmire si realizarea corespondenta/comunicarea cu clientii si institutiile finantatoare, pe intreg parcursul evaluarii si contractarii proiectelor;

Cerințele postului

Studii superioare;

- Cunostinte avansate de Microsoft Office;

- Abilitati de organizare, comunicare;

- Cunostinţe sau experienţă în managementul proiectelor constituie un avantaj

- Abilităţi de lucru cu documentaţiile specifice domeniului

- Abilităţi conceptuale în realizarea de materiale scrise

- Capacitate de abstractizare si organizare a situaţiilor reale

- Capacitate de analiza si atentie la detaliu;

- Orientare spre rezultate si flexibilitate

- Experienta in redactarea aplicatiilor pentru fonduri europene-constituie avantaj

- Capacitatea de a dezvolta relatii, empatie;

- Capacitatea de a-si pastra calmul in situatii tensionate;

- Schimbarea sa-l stimuleze si sa fie capabil de metode noi de abordare a activitatii;

Persoana organizata, dinamica, si rezistenta la stres.

- Bun coordonator si o buna capacitate de comunicare

- Persona responsabila

- Permis categoria B

Colectiv tanar, atmosfera destinsa;

- Posibilitate de avansare;

- Participarea la training-uri de perfectionare

Beneficiile sunt estimate in functie de realizarile avute in fiecare luna ,incluzand si bonus pentru fiecare proiect fezabil