Copywriter

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 3000 până la 3500 LEI pe lună

Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Locație: Soseaua. Fundeni nr 39 (Palazzo Italia)

Cerințe:

Studii în domeniu sau studii echivalente / Cursuri

Creativitate și inițiativă

Atenție la detalii și orientare către calitate

Capacitate de multitasking

Exprimare în limba română scris/oral - nivel avansat

Responsabilități: Scrii.

Asta e cea mai importantă responsabilitate, fiindcă asta vei face în fiecare zi.

Ne dorim să poți scrie următoarele materiale: reclame, e-mailuri de vânzare, pagini de vânzare, brief-uri pentru reclame video / reclame etc.

Faci Research și vii cu idei noi.

Găsești subiecte pentru e-mailuri, concepte pentru articole de blog și reclame creative care captează atenția și conving oamenii să acționeze.

Participi la ședințe de brainstorming.

Colaborezi zilnic cu colegii din echipă marketeri, designeri, programatori și project manageri ca să iasă totul cât mai bine, iar rezultatele să fie tot mai bune de la o lună la alta.

Te rugăm să aplici doar dacă:

Iei copywriting-ul în serios

Ești conștient că de copy depind în mare parte vânzările, așa că respecți domeniul și pe cei care-l practică.

stii să faci avatare de client, să dărâmi obiecții, să scrii cu emoții, să faci diferența dintre caracteristici/beneficii, știi să scrii texte persuasive, știi să te adaptezi în funcție de mediul în care scrii.

Ești conștient de importanța Research-ului

Adică vrem să fii ok cu ideea că trebuie să te documentezi înainte de a începe să lucrezi. Nu te bazezi doar pe imaginație/ inspirație / creativitate, ci înțelegi că fără Research nu ai cum să faci texte bune. Așa că nu-l sari niciodată.

Nu ești doar executant ci poți veni cu inițiativă

Ne așteptăm de la tine să ne propui idei, să vezi unde avem loc să inovăm și ai un impact pe orice proiect lucrezi.

Dacă ți se pare că ne-am putea descurca mai bine, sau am putea face ceva mai bine, ne spui. Chiar ne bucurăm să-ți ascultăm ideile și să le testăm.

Îți pasă de munca ta.

Livrezi la timp, îți faci task-urile cu grijă și responsabilitate.

Whats in it for you?

(evident, ai un salariu fix, livrat mereu la timp, fără întârzieri.)

Un birou echipat cu tot de ce-ai putea avea nevoie

Te poți dezvolta și pe alte ramuri aferente domeniului

O echipă de oameni foarte competenți, profesioniști, sociabili și extrem de buni la ceea ce fac. Ai ce învăța de la noi, dar ai și cu cine să stai la povești, să te împrietenești, să mergi la un party. Dacă pentru tine e important colectivul, ai ajuns unde trebuie.