Electrician mentenanta

Companie verificată
Aplica rapid

Media netă estimată pe baza celor 13 de salarii introduse în Salario: 3000 RON/Luna

G & C TEMP SRL
Locație: Cristian

Tip job: FullTime

Workforce recrutează electrician pentru unul dintre partenerii săi din Cristian, o cunoscută companie din industria automotive.

Ce isi doresc partenerii noștri de la candidatul ideal?

Studii medii, preferabil școală tehnică de profil;

Disponibilitatea de a lucra în 3 schimburi

De preferat minimum 1 an pe o poziție similară;

Autorizare de electrician;

Autorizare ANRE avantaj;

Cunoștințe de electronică;

Citire, interpretare scheme / schițe electrice / electronice;

Cunoștințe de întreținere electrică a utilajelor industriale;

De preferat cunoștințe operare PC;

Capacitatea de a lucra în echipă;

Abilități de comunicare;

Capacitatea de a lucra sub presiune

Responsabilitățile viitorului membru al echipei:

Executarea inspecțiilor și reviziilor conform standardelor existente și la termenul stabilit;

Executarea lucrărilor de mentenanță preventivă, curentă, programată sau capitală;

Monitorizarea sistematică și asigurarea funcționării corespunzătoare a instalațiilor și echipamentelor electrice și de automatizare;

Identificarea corectă a deficienţelor si cauzelor pentru fiecare lucrare de reparaţii în parte;

Identificarea elementelor ce necesită o intervenţie directă sau înlocuire;

Verificarea zilnică a instalațiilor electrice, tablourile electrice și de comandă, tablourilor de automatizare și înregistrarea datelor vizualizate în rapoartele existente;

Documentarea activităților realizate pe parcursul unei zile de lucru;

Participarea la întocmirea necesarului de piese de schimb si consumabile

Beneficii oferite:

Salariu atractiv;

Tichete de masă;

Prime de sărbători și de vacanță;

Al 13-lea salariu;

Acces la training-uri si cursuri de formare și dezvoltare profesională;

Mediu de lucru plăcut

Oportunități de învățare și avansare