Agent Vanzari în Cluj-Napoca

Agent Vanzari

GREEN ENVIRO SOLUTIONS

MAIO SISTEM

Agent De Vanzari

VACUUM HOME SISTEM

S.C.I. CONSTRUCT DISTRIBUTION

PROFESSIONAL COSMETICS MORE SRL

INTERNATINAL WORK FINDER

CARDOIL AVANTAJ

ECONT FOR YOU

ART KLETT
Cluj-Napoca

Industrie: Protectia mediului

Tip job: Full time

Departament: Vanzari

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Cautam coleg/a in echipa de vanzari: persoana implicata, proactiva, organizata, cu un nivel bun de comunicare si dornica de a asimila informatii noi.
Cerinte:
Studii superioare finalizate;
Certificare ca urmare a participarii la cursuri/studii in domeniul protectiei mediului constituie avantaj;
Cunostinte operare PC (Office, Outlook);
Experienta pe un post similar minim 2 ani;
Cunoaste limba engleza - nivel mediu;
Permis de conducere valabil.

Descrierea jobului

In calitate de Agent de Vanzari principalele tale responsabilitati vor fi:
- Prezentarea, promovarea si vanzarea serviciilor in conformitate cu standаrdelе si politicile comerciаlе аlе companiei.
- Rеalizarea plаnului lunаr/аnual de vanzari.
- Prospectarea pietei in permanenta, in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a serviciilor in zona in care actionam.
- Negocierea si monitorizarea executarii corecte a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
- Intocmirea de rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.
- Urmarirea incasarilor comenzilor si acordarea de eventuale discounturi/amanari de plata pentru clientii fideli.
- Acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti.