Agent Vanzari în Bucuresti

Numele companiei:

Agent Vanzari

GENE IMPEX

FRIGORIFER

ALCONOR COMPANY

SUN LEADER

FILARA BIOMED

Agent De Vanzari

ASICO TRANS

HUMANGEST GROUP
Bucuresti

Departament: Vanzari

Candidatul ideal :

- Experienta in vanzari:
- Cunostinte comerciale,abilitati de negociere si de comunicare
- Capacitate de planificare, organizare si coordonare
- Persoana dinamica, focusata pe rezultate
- Abilitati de utilizare PC, Microsoft Office;
- Persoana organizata, proactiva, cu initiativa;
- Permis de conducere cat. B;
- Disponibilitate la deplasari in zonele alocate
- Cunostinte despre piata distributiei de accesorii GSM– constituie avantaj

Descrierea jobului:

- Administreaza si dezvolta portofoliului de clienti din zona alocata;
- Prospecteaza zona repartizata în vederea dezvoltării portofoliului de clienţi/identificării de noi colaboratori;
- Mentine relatiile cu clientii existenti;
- Contacteaza potentialii clienti si demareaza colaborarea cu acestia;
- Prezinta, promoveaza şi vinde produsele in conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
- Este responsabil cu administrarea eficienta a relatiei cu clientii pe derularea intregului ciclu de vanzare
- Raspunde de corectitudinea si acuratetea datelor transmise;
- Trimite la timp informatiile/datele solicitate
- Gestioneaza materialele promotionale si urmareste implementare acestora in zona alocata;
- Ofera consultanta de specialitate in ceea ce priveste produsele firmei
- Raporteaza saptamanal activitatea si e responsabil cu transmiterea planificarii pentru perioada urmatoare

Beneficii :

- Pachet salarial atractiv: salariu fix + comision corelat cu vanzarile;
- Toate uneltele necesare pentru desfasurarea unei activitati performante
- Training pentru produse si vanzari asigurat de companie;

Tab Salariu
Ordonează după:
Nu rata niciun job!
Primește joburile noi direct pe email.