Consilier Juridic în Arad

Consilier Juridic

INTECO HOLDING

Confidenţial

CATERING MIXT RO

MEDICHUB MEDIA

GARANTI PREST

Consilier juridic IA

Locuri de munca la stat

BIROU EXECUTOR JUDECATORESC COSTESCU LUCIAN

BEJA BOCANCEA SI ZASTAVNETCHI

SERVICII SUPORT MANAGER SRL

PROTECTMARK NEAGU C.​ CĂTĂLIN CABINET INDIVIDUAL PROPRIETATE INDUSTRIALĂ

SOCIETATE PROFESIONALĂ NOTARIALĂ AUTHENTICA LEGIS

Gi Group Professional

Consilier Juridic Cu Limba Italiana

RECONTA MANAGEMENT GROUP

Consilier Juridic /​ Asistent Manager

BIROU EXECUTOR JUDECATORESC MAHAREA CONSTANTIN ANDRADA IULIANA
Arad

Industrie: Drept, Constructii

Tip job: Full time

Departament: Juridic, Achizitii, Asigurari, Banci, Altele

Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Entry-Level (< 2 ani)

Candidatul ideal
Studii superioare juridice;
Experienta in domeniu de cel putin 2 ani;
Capacitate de concentrare si atentie sporita la detalii;
Persoana dinamica, rezistenta la stres si serioasa;
Capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod eficient;
Capacitatea de a respecta termene limita;
Spirit de echipa, devotament si loialitate;
Viteză şi acurateţe în tehnoredactare;
Abilităţi de comunicare cu publicul.

Descrierea jobului

Reprezentarea firmei in situatii de litigii sau la stabilirea unor conditii contractuale speciale, Asigurarea desfasurarii activitatii firmei in conformitate cu normele legale si consilierea sub aspect juridic a departamentelor si conducerii acestora, Rezolva cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului.
Redacteaza proiecte de contracte si negociaza clauzele legale contractuale.
Redacteaza, avizeaza si contrasemneaza acte juridice, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate ce privesc firma.
Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare.
Se preocupa de permanenta actualizare a bazei informationale legislative a firmei.

Salariul motivant, se negociaza in urma interviului.