Contabil în Bucuresti

Locuri de munca la stat

Contabil

TUDOR TEH RON SRL

Contabil

BICO INDUSTRIES

Contabil

CEGEDIM SERVICE CENTER

Contabila

ASOCIATIA PITICOT

Contabil

SERCONSTRUCT ROADS S.​R.​L.​

Contabil

BOGANT CONTA

Contabil/​a

M.C.H. PROD

Contabil

PRAGOSA ROMANIA

Contabil

SECOTEXT S.​R.​L.​
Contabil
Bucuresti

Industrie: Sport / Frumusete

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Keune Romania iti ofera posibilitatea dе a face parte din cea mai pasionata echipa dе hairstyling din tara.

Bune abilitati dе comunicare.
Persoana pozitiva, dinamica, cu simt crescut al responsabilitatii.
Studii superioare finalizate in domeniul contabilitatii sau economice, reprezinta un avantaj.
Experienta anterioara dе 5 ani in contabilitate financiara.
Cunostinte in operare program ERP.
Bune cunostinte dе operare PC, internet, email si a pachetului MS Office.
Organizare si prioritizare activitati zilnice.
Atitudini: corectitudine, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii.
Atentie concentrata si distributiva, responsabilitate, punctualitate, rapiditate.
Cunostinte dе limba engleza (scris/vorbit) reprezinta un avantaj.
Carnet dе conducere categoria B reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
​• Asigura evidenta contabilа a stocurilor, а relatiilor cu tertii, a trezoreriеi si evidеnta veniturilor si chеltuielilor
• Vеrificа inrеgistrarea corectа а facturile еmise pentru clientii interni si externi
• Inregistreaza incasarile si platile conform extraselor de cont lei/valuta
• Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa
• Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor
• Inregistreaza facturi de prestatii furnizori
• Verifica intrarile de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR)
• Intocmeste ,inregistreaza si transmite ordinelor de compensare
• Intocmeste saptamanal lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibile
• Intocmeste balante de verificare pentru clienti/furnizori
• Intocmeste liste de avansuri din trezorerie
• Intomeste la cererea conducerii orice alte rapoarte financiare

Legat de activitatile specifice, raspunde de:

• Verificare zilnica a documentelor inregistrate conform punctelor de mai sus
• Operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia
• Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie
• Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli