Contabil-contabilitate Primara în Bucuresti

Locuri de munca la stat

BICO INDUSTRIES

Contabil

CEGEDIM SERVICE CENTER

Contabila

ASOCIATIA PITICOT

Contabil

SERCONSTRUCT ROADS S.​R.​L.​

Contabil

BOGANT CONTA

Contabil/​a

M.C.H. PROD

Contabil

VERTICAL DESIGN

Contabil

SECOTEXT S.​R.​L.​
Bucuresti

Industrie: Constructii

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Experienta de minim 1 an pe o pozitie similara;
Absolvent studii superioare/medii;
Limba engleza – nivel mediu;
Cunoasterea programelor Microsoft Office;
Cunoasterea programului de contabilitate Saga – reprezinta un avantaj;
Capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilităţile;
Capacitate de a lucra atat individual, cat si in echipa;
Capacitate de respectare a termenelor limita, cu orientare spre indeplinirea obiectivelor alocate;
Capacitate de planificare si prioritizare a activitatilor;
Disciplina, seriozitate, preocupare profesională, responsabilitate şi atenţie la locul de munca;
Atentie distributiva si punctualitate;

Descrierea jobului

Inregistrarea documentelor primare pentru evidenta contabila, financiara si gestiune;
Participarea la inventarierea periodica, intocmirea confirmarilor de sold;
Intocmirea deconturilor si a altor documente contabile;
Intocmirea facturilor de vanzare, avize, etc.;
Completarea jurnalelor obligatorii;
Arhivare documente contabile;
Intocmire diverse rapoarte financiar-contabile;
Alte activitati specifice postului.