Contabil în Bucuresti

Locuri de munca la stat

Contabil

GMB ROMANIA AUTO INDUSTRY

Contabil

CONFIDENT CONTAB PRESTIGE

Contabil

TUDOR TEH RON SRL

Contabil

BICO INDUSTRIES

Contabil

CEGEDIM SERVICE CENTER

Contabila

ASOCIATIA PITICOT

Contabil

SERCONSTRUCT ROADS S.​R.​L.​

Contabil

BOGANT CONTA

Contabil/​a

M.C.H. PROD

Contabil

SECOTEXT S.​R.​L.​

Contabil

PRAGOSA ROMANIA
Contabil
Bucuresti

Industrie: Banci / Servicii financiare, Comert / Retail, Constructii, Lemn / PVC, Prestari servicii

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- Studii superioare de profil, absolvite;
- Cunostinte de contabilitate si fiscalitate;
- Cunostinte foarte bune de Microsoft Office;
- Spirit de organizare a activitatilor proprii;
- Persoana ordonata si responsabila, gandire analitica;
- Abilitatea de a lucra cu termene limita.

Descrierea jobului

- Inregistreaza in programul de contabilitate facturile de la furnizorii de marfa, transport si diversi, pe baza carora se elaboreaza balanta lunara;
- Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni;
- Inregistreaza incasarile si platile in lei, conform extrasului de cont;
- Inregistreaza in programul de contabilitate facturile de consumabile, scule, echipamente;
- Inregistreaza in programul ERP Navision contractele cu furnizorii si scadentarele;
- Realizeaza bonurile de consum aferente consumabilelor;
- Intocmeste si inregistreaza dispozitiile de plata si de incasare;
- Opereaza mijloacele fixe si obiectele de inventar;
- Inregistreaza in programul de contabilitate operatiunile de inchidere de luna (amortizari, inchidere de Tva , inregistrarea statelor de salarii) pe baza carora se elaboreaza balanta lunara;

BENEFICII:

- salariu fix motivant;
- tichete de masa;
- abonament medical la reteaua privata Sanador;
- abonament Bookster;
- mediu de lucru tanar, dinamic, placut si motivant;
- acces la training pentru o dezvoltare profesionala adecvata.