Contabil în Bucuresti

MORGAN SOL

Contabil

BOOM SERVICII COMPLETE-D

Contabil

GP-TAX & ACCOUNTING

Contabil

SMG FINANCIAL SOLUTIONS

Contabil

PEC CONTEXPERT COMPANY S.​R.​L.​

Contabil

HS TIMBER PRODUCTIONS

Contabil

EXPRES EUROCONT
Contabil
Bucuresti

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Studii economice de specialitate
Cunostinte dе contabilitate financiara,
Cunostinte de fiscalitate reprezinta un avantaj
Cunoştinţe PC ( Word, Excel, Outlook)
Cunoaşterea limbii engleze reprezinta un avantaj
Experienţă într-un post similar reprezinta un avantaj
Experienta de lucru in programul de contabilitate CONTABSQL constituie un avantaj
Experienţă în gestionarea unui portofoliu de clienţi, orientare catre client
Spirit de echipă, corectitudine, responsabilitate
Abilităţi foarte bune de comunicare şi relaţionare
Abilităţi de organizare şi planificare a activităţilor, atentie la detalii
Capacitatea de a respecta termenele limită şi de a gestiona sarcini multiple

Descrierea jobului

Gestionarea unui portofoliu de clienţi şi furnizarea de servicii de contabilitate pentru clienţii alocaţi
Organizarea fluxului de documente, verificarea documentelor
Inregistrarea documentelor primare in evidenta contabila computerizate, in conformitate cu principiile contabile.
Intocmirea balantei de verificare lunara
Intocmirea si verificarea declaratiilor fiscale
Intocmirea, verificarea si depunerea bilantului contabil
Stabilirea impozitelor de plata, inregistrarea in contabilitate si intocmirea ordinelor de plata
Acordă asistență contabilă clienților pe diverse subiecte punctuale (neclarități, actualizări legislative)
Intretine relatia cu Administratiile financiare.