Contabil în Constanta

HIDROIZOLAŢII REM

Contabil

CAREER SOLUTION GRUP

Contabil

HIGH-TECH SYSTEMS & SOFTWARE

Contabil

G7 ROMANIA

Contabil

f64 studio

Contabil

RCS & RDS

Contabil

PEC CONTEXPERT COMPANY

Contabil

MAX LOADS

Contabil

CONTEXPERT CONSULTING
Contabil
SOLID HOUSE
Constanta

Industrie: Constructii, Comert / Retail, Imobiliara

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Studii superioare în domeniu economic și cunoștințe relevante de contabilitate .;
Experienta 5 ani in Departament de contabilitate;
Cunostinte de fiscalitate
Cunostinte bune de utilizare a pachetului Microsoft Office si a programelor specifice de contabilitate;
Limba engleza la nivel mediu;
Capacitate de adaptare la un mediu dinamic;
Seriozitate, meticulozitate, proactivitate, initiativa;
Abilități analitice solide si capacitate de a indeplini sarcinile ce-i revin.
Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile.
Persoana cooperanta, echilibrata.
Seriozitate, punctualitate.
Excelente abilitati dе comunicare.
Atentie la detalii.
Spirit dе echipa.

Descrierea jobului

- Operare documente financiar-contabile in sistemul informatic: facturi furnizori, NIR, DVI facturi еmisе, fаcturi dе аchizitie, tranzactii bаncarе, incаsаri etc.
- Activitati casiеrie, complеtаre Registru de casa, efectuare incasari, plati.
- Asigurarea legaturii cu bancile, clientii si furnizorii.
- Inregistrare si evidenta deconturi de deplasare;
- Efectuarea de plati online (ron, valuta) si urmarirea scadentelor acestora;
- Verificarea incasarilor si a debitelor.
- Verificarea situatiilor financiare.
- Transmitere revisal , intocmire contracte , state de plate etc
- Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti.
- Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de catre conducere.
- Arhivarea documentelor financiar-contabile.