Contabil în Bucuresti

Contabil

RCS & RDS

Contabil

GP-TAX & ACCOUNTING

Contabil

HIGH-TECH SYSTEMS & SOFTWARE

Contabil

EURO VIAL RESIDENCE

Contabil

GUNA & ROSH CONSTRUCT

Contabil

AMBASADOR EVENTS

Contabil

G7 ROMANIA

Contabil

EUROMOBILA RETAIL SI DISTRIBUTIE

Contabila

POCOL CONSTRUCT

Contabil

Otto Broker

Contabil

SOLID HOUSE
Contabil
Grup Sapte
Bucuresti

Industrie: Alimentara, Banci / Servicii financiare, Prestari servicii, Publicitate / Marketing / PR, Turism / HoReCa

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- Experienta minim 3 ani, cu bune cunostinte de contabilitate si fiscalitate;
- Absolvent de studii superioare economice;
- Cunostinte si aptitudini utilizare program contabilitate ERP;
- Cunostinte PC, Excell, Word – nivel mediu;
- Persoana analitica, ordonata , responsabilă, cu spirit de echipă si adaptabila intr-un mediu dinamic;
- Implicare și spirit de inițiativă;
- Foarte important - atent la detalii, cu dorinta dе a invata;
- Capacitatea dе organizare a propriei munci, punctualitate, rigurozitate;
- Capacitate dе a lucra cu termene limita;
- Cunoștințe limba engleză nivel mediu;

Descrierea jobului

- Derularea operațiunilor financiar – contabile, completarea registrelor contabile;
- Verificarea si introducеreа fаcturilor de furnizori in gestiune;
- Inrеgistrаri contabile: extrаs dе cont bаncаr, fаcturi furnizori (servicii si utilitati), deconturi , casa, reevaluari de curs valutar;
- Calcularea si inregistrarea accrual-urilor lunare;
- Operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune);
- Reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;
- Reconcilierea si controlul conturilor de BS si P&L
- Verificarea soldurilor conturilor utilizate;
- Evidenta conturilor in avans;
- Verificarea inregistrarilor contabile respectand procedura de inchidere de luna;
- Arhivarea documentelor contabile;
- Comunicare cu clienții, furnizori, alti terti telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului;
- Verificare solduri clienti, furnizori, avansuri, stocuri de marfa;
- Evidenta creantelor neincasate si contactarea clientilor in vederea recuperarii acestora;
- Pune la dipozitia auditorilor informatii si documentele contabile;
- Intocmirea de rapoarte diverse, la solicitarea managementului;

Beneficii:

- Pachet salarial corelat cu experienta;
- Respect pentru fiecare coleg/ă în parte;
- Oportunități de creștere / carieră;
- Mediu de lucru prietenos;
- Locație – Kiseleff intersectie cu Arcul de Triumf, accesibilă, aproape de metrou și bine conectată; la mijloacele de transport în comun;