Contabil în Bucuresti

Contabil

HIGH-TECH SYSTEMS & SOFTWARE

Contabil

M INSTALL

Contabil

CAREER SOLUTION GRUP

Contabil

SMART PLAST SOLUTIONS

Contabil

ALPHA PEOPLE SRL

Contabil

Grup Sapte

Contabila

POCOL CONSTRUCT

Contabil

Otto Broker

Contabil

SOLID HOUSE
Contabil
Bucuresti

Industrie: Constructii

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
​- Absolvent de studii superioare economice - de preferinta Finante/Contabilitate.
- Cunostinte operare PC (aplicatii office si programe de contabilitate, preferabil Saga ).
- Capacitate de munca sub presiune, rezistenta la stres , spirit de initiativa si capacitatea de a-si asuma raspunderea pentru activitatea proprie.
- Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate

Cautam o persoană dinamică, organizată și cooperantă, pe postul dе Contabil, care sa aiba:
  • Abilitati de lucru in echipa si comunicare empatica
  • Atentie la detalii
  • Abilitati de comunicare
  • Abilitati de organizare si intocmire proceduri de lucru
  • Abilitati de gestiune si respectarea termenelor de executie
  • Pragmatism
  • Persoana analitica
Pe langa cerintele profesionale, candidatul trebuie sa fie o persoana cu o gandire pozitiva,deschisa la comunicare si care intelege valoarea muncii in echipa.

Descrierea jobului

- Evidenta contabila (registre si jurnale)
- Efectuarea notelor contabile (salarii,amortizari, leasing,inchidere luna)
- Intocmirea balantei lunare, evidenta clientilor, furnizorilor si a stocurilor.
- Intocmirea bilantului semestrial si anual.
- Intocmirea declaratiilor lunare si deconturilor de TVA.
- Reglarea fisei sintetice
- Intocmirea unor rapoarte financiare diverse.