Contabil în Mioveni

Contabil

EUROMOBILA RETAIL SI DISTRIBUTIE

Contabil

AMBASADOR EVENTS

Contabil

GUNA & ROSH CONSTRUCT

Contabil

MAX LOADS

Contabil

SOLID HOUSE

Contabil

SUD MEGASHOP
Contabil
Mioveni

Industrie: Masini / Auto, Productie

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Cerințe pentru postul de Contabil:
Contabil sau absolvent de studii economice;
Înțelegerea solidă a competențelor contabile;
Abilități de gestionare a timpului;
Capacitatea de a pastra confidențialitatea;
Certificarea suplimentară reprezinta un avantaj;
Diplomă de licență în finanțe, contabilitate sau un alt domeniu relevant;
Experiență de minim 3 ani pe un post similar;
Atenție deosebită la detalii;
Abilități excelente de comunicare scrisă și verbal in engleza;
Lucu in echipa cu colegii din toate departamentele implicate;
Cunostinte solide in operare calculator, excel, world, etc.

Descrierea jobului

Responsabilitățile Contabilului:
Inregistreaza si verifica facturile de achizitie interne si externe;
Inregistreaza si verifica extrasele de banca;
Inregistreaza si verifica toate documentele care tin de Registrul de casa;
Inregistreaza si verifica facturile de vanzare interne si externe;
Verifica si face situatiile pentru facturile scadente atat de furnizori cat si de clienti;
Urmareste si verifica situatiile taxelor salariale si ale tuturor taxelor catre bugetele Locale si bugetele de stat;
Verificarea contabilitatii pana la nivel de balanta.