Economist în Ilfov

Locuri de munca la stat

Economist

ALGERNON IMPEX

Economist

PRIMA CONSTRUCT A.G

Economist/​a

SENSI GRUP

Economist

JURNAL CULINAR CAFE

Economist

WEBEYE INTERNATIONAL

Economist

EUROPACK SRL

Economist

AC MOBILE

Economist

Economist

TMK REŞIŢA

Economist

SMART FISCAL TEAM

Economist

AUTOTIM
Economist
IFIN-HH
Ilfov

Tip job: Full time

Departament: Cercetare dezvoltare, Financiar / Contabilitate

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
1. Pregătire profesională:
- studii superioare de lungă durată, profil economic;
2. Experienţa profesională:
- minimum 2 ani experienţă în domeniul economic;
3.Abilităţi:
- cunoaşterea legislaţiei fiscale, financiar-contabile şi a celei conexe, creativitate, adaptabilitate, spirit de iniţiativă, capacitate de comunicare cu membrii colectivului, capacitatea de a găsi soluţii la problemele ridicate de activitatea profesională;
- cunoaşterea şi utilizarea la nivel mediu a suitei de programe MS Office ( WORD, EXCEL) si a lucrului cu posta electronica

Descrierea jobului

4. Activitate profesională / Atribuţii
-verifică legalitatea documentelor ȋn conformitate cu legile contabile;
- intocmeste documentele aferente contractelor de finantare a cercetarii care ii sunt repartizate;
- ȋntocmeşte documentele necesare ȋn vederea asigurării plăţii salarilor si pentru plata furnizorilor de bunuri şi servicii;
- intocmeste documentele necesare pentru decontarea deplasarilor;
- intocmeste cererilor de plată ȋn cadrul contractelor de cercetare care ii sunt repartizate;
- ȋntocmeşte documentaţia financiar contabilă ȋn vederea decontării sumelor cuvenite de la autoritatile contractante privind fazele contractelor de finantare repartizate;
- intocmeste notele de serviciu, referatele sau orice alte documente implicate de activitatea profesională desfăşurată, activitate finaciar – contabilă;
- execută orice sarcină suplimentară repartizată ȋn acord cu competenţa profesională şi asigură realizarea la timp şi în condiţii optime a acesteia, în scopul bunului mers al activităţii la nivelul biroului ;
- se comportă conform unei conduite morale integre în activitatea profesionala şi în relaţiile cu colegii, militând pentru nediscriminare sub toate aspectele;
- se supune analizelor de evaluare a activităţii profesionale şi a rezultatelor obţinute.