Economist în Targoviste

Economiști

BESTAUDIT CONSULTING

Economist

DITO GROUP

Economist

CLINICA ROMGERMED

Economist

BITCOIN ROMANIA

Economist/​a

SENSI GRUP

Economist

BRADY TRADE

Economist

GAME WORLD ROMANIA

Economist

Locuri de munca la stat

Economist

TCI CONTRACTOR GENERAL

Economist

BUSINESS MICROCREDIT IFN

Economist

DCA DIMENSIONAL CONTROL

Economist

SC MS CONSULTING SRL

Economist

CASA DE AJUTOR RECIPROC UNIREA DEVA INSTITUTIE FINANCIARA NEBANCARA

Economista

CAMPI VERDI UNIVERSALI

Economista

GUZZO GRUP INTERNATIONAL

Economist

ELECTRA

Economist

VOESTALPINE VAE APCAROM
Economist
VELROM
Targoviste

Industrie: Alimentara, Productie

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate, Achizitii

Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- studii superioare de specialitate: contabilitate/finante-banci ;
- cunostinte profesionale (financiar- bugetare, contabilitate, fiscale, legislatie in domeniu) ;
- cunostinte operare MS Office (cunostinte temeinice utilizare Excell) ;
- cunostinte de operare soft contabilitate- reprezinta avantaj experienta in operare softuri de tip
ERP ;
- experienta profesionala in domeniul financiar contabil minim 1 an ;
- abilitati de organizare, capacitate de analiza si sinteza, respectarea termenelor limita ;
- buna comunicare, capacitate de concentrare, atentie distributiva, rigurozitate.

Descrierea jobului

- transmiterea comenzilor catre furnizori, conform necesarelor centralizate de la departamentele firmei;
-urmarirea livrarii comenzilor, mentinerea legaturii permanente cu furnizorii, solutionarea eventualelor neconformitati cu acestia;
-actualizarea procedurilor specifice activitatii de achizitii;
-prospectare oferte comparative pentru achizitii ocazionale;
-intocmire/actualizare contracte achizitii;
-intretinere baza de date furnizori si materiale in sistem SAP-ERP;
-inregistrare facturi servicii, materiale in sistem SAP-ERP;
- verificarea corectitudinii inregistrarilor si stocurilor, la sfarsit de luna;
- efectuarea de inventare gestiuni materii prime, materiale, produse finite;
-evidenta mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar;

- participarea la inventarierea patrimoniului si la inventarierea gestiunilor societatii, ori de cate ori este necesar ;
- participarea la procedurile de achizitie publica.

BENEFICII OFERITE
- mediu de lucru placut si dinamic
- abonament servicii medicale
- decont transport
- tichete de masa