Economist în Oradea

Locuri de munca la stat

Economist

ALGERNON IMPEX

Economist

PRIMA CONSTRUCT A.G

Economist

VOLTA GRUP SRL

Economist

STANDARD CONT

Economist/​a

SENSI GRUP

Economist

JURNAL CULINAR CAFE

Economist

EUROPACK SRL

Economist

AC MOBILE

Economist

Economist

TMK REŞIŢA

Economist

SMART FISCAL TEAM

Economist

AUTOTIM
Economist
Oradea

Industrie: IT / Telecom, Banci / Servicii financiare, Transport / Logistica / Import Export

Tip job: Full time

Departament: Administrativ / Logistica, Financiar / Contabilitate, Telecomunicatii

Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Ești punctual(ă), organizat(ă) şi eşti atent(ă) la detalii? Îți place să fii tot timpul corect(ă) şi să dai dovadă de profesionalism în orice situaţie?
Alătură-te echipei noastre și construiește-ți o carieră în domeniul financiar-contabil!

Cerinţe:
  • Experiență în domeniul economic, cunoștințe de contabilitate;
  • Cunoaşterea standardelor de contabilitate şi financiare aplicabile;
  • Foarte bune cunoștințe de operare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Prezenţă de spirit, siguranţă de sine;
  • Fire hotărâtă, dezgheţată;
  • Abilităţi excelente de comunicare şi de soluţionare a problemelor;
  • Precizie, punctualitate.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale:
  • Emiterea, înregistrarea şi verificarea facturilor de ieşire în conformitate cu reglementările contabile aplicabile şi procedurile interne ale companiei;
  • Verificarea livrărilor de produse care nu au fost facturate;
  • Verificarea lunară a balanţei de stocuri;
  • Verificarea datelor clienţilor cu cele înregistrate la Ministerul de Finanţe - corectarea/actualizarea acestora;
  • Înregistrarea încasarilor şi plăţilor în lei şi valută conform extrasului de cont;
  • Participarea activă la inventarerea patrimoniului;
  • Îndosarierea şi arhivarea documentelor contabile;
  • Alte task-uri legate de sarcinile departamentului financiar- contabil.

Ce îți oferim:
  • Salariu competitiv şi tichete de masă;
  • Cursuri de limbă engleză asigurate de companie;
  • Smartphone, laptop performant;
  • Ai oportunitatea să avansezi în carieră, învățând de la cei mai buni;
  • Vei avea parte de atmosferă plăcută şi modernă, o echipă unită și suportivă;
  • Teambuildinguri și alte evenimente de echipă.