Economist în Bucuresti

Economist

NEW-RECYCLING

Economist

BANAT AGRI GROUP

Economist

ONCOS PROD

Economist

ICA RESEARCH & DEVELOPMENT ( ICA R & D )

Economist IA

Locuri de munca la stat
Economist
Bucuresti

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Experienta in Contabilitate de minim 5 ani;
Studii superioare economice;
Cunoasterea legislatiei fiscale;
Cunoştinţe de operare Excel;
Spirit de echipă, corectitudine, responsabilitate;
Abilităţi foarte bune de comunicare şi relaţionare;
Abilităţi de organizare şi planificare a activităţilor;
Atenţie la detalii;
Capacitatea de a respecta termenele limită;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Responsabil cu evidenta contabila a contractelor de leasing;
Inregistreaza in contabilitate documentele financiar-contabile;
Elaboreaza balanta de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
Elaboreaza lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, operatiunile de
inventariere a Patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
Efectueaza analiza financiar- contabila pe baza de bilant;
Întocmirea declaraţiilor privind impozitele şi taxele locale;

Beneficii:

Salariu atractiv
Mediu de lucru motivant