Economist în Bucuresti

SALOFARM

Economist

4U CONTAB PROJECT

Economist

J.S. HAMILTON ROMANIA

Economist

RO GROUP INTERNATIONAL

Economist

SC ELECTROMAGNETICA SA

Economist

ALBER HOLDING MANAGEMENT

Economist

BITCOIN ROMANIA

Economist

GLOBAL FINCONTAB

Economist

CAMPI VERDI UNIVERSALI
Economist
Bucuresti

Industrie: Prestari servicii

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate

Experiență: Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
Candidatul va trebui sa dea dovada de:
  • Atenție la detalii și abilitatea de a lucra cu un volum mare de date;
  • Capacități de organizare și prioritizare/multi-tasking;
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic rapid, cu termene limită strânse;
  • Abilitatea de a lucra atât în echipă cât și individual;
  • Persoană dinamică, organizată, ambițioasă, atentă la detalii și orientată către rezultat.
  • Absolvent în economie / contabilitate / finanțe
  • Experiență în contabilitate financiară/generală de 5 ani
  • Bune cunoștințe a MS Office (în special Excel)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • să asigure înregistrarea cronologică şi sistematică a documentelor primare, privind platile si incasarile prin banca
  • operatiuni privind casieria societatii (incasari plati deconturi cheltuieli)
  • cunostiinte de legislatie contabila si fiscala
  • să conteze operaţiunile patrimoniale
  • să analizeze inregistrarile contabile conform reglementarilor legale si dispozitiilor din Legea Contabilitatii.
  • să stie modul de contare pentru diversele operatiuni ale firmei.
  • sa intocmeasa nota de salarii pe baza statelor de salarii primate de la HR..
  • introducerea corecta si la timp a facturilor furnizorilor (Servicii si bunuri), dupa verificarea prealabila a respectarii prevederilor legale aplicabile si a reglementarilor companiei
  • să arhiveze documentele specifice
  • să participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei
  • să fie cinstit, loial şi disciplinat, dând dovadă în toate împrejurările de o atitudine civilizată şi corectă faţă de toate persoanele cu care vine în contact;să execute alte activităţi specifice societatii si departamentului în legătură cu îndeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept
  • sa comunice si sa conlucreze cu toate departamentele societatii