Inginer Constructii în Satu Mare

Inginer

PRESTO CONSTRUCT

Inginer

AREVA SERVICII SRL

Ingineri

G.B. INDCO

Inginer

BITIONFOR CONSTRUCTII SRL

Inginer Constructor + Inginer Instalator

TRIBUS IMOBILIARE S.​R.​L.​

Inginer Geodez

SC EUROSURVEY SRL

Inginer Cantitati

SECUNET PROJECT

GEOMATICS INTEGRATED SERVICES

Inginer Tehnolog

APT Resources

PET STAR HOLDING

Inginer Mecanic

CORAMED MEDIZINISCHE PRODUKTE

PUMPS FACTORY
Satu Mare

Tip job: Full time

Departament: Constructii / Instalatii

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Descrierea jobului

ADECCO RU recruteaza pentru clientul sau, grup de firme localizat in Satu Mare -  prezent în toate domeniile de construcții.

Candidatul ideal:

- Studii superioare cu profil tehnic, calificare ca inginer constructor;
- Experienta de minim trei ani pe o pozitie similara - nu este conditie eliminatorie;
-Competente tehnice - cunostinte legate de constructii drumuri si poduri sau constructii civile si industriale;
- O buna cunoastere a programelor de devize, acolo unde este cazul;
- Capacitatea de a lucra pe proiecte cu respectarea termenelor limita impuse de acestea;
- Abilitati de organizare, coordonare si comunicare persuasiva;
- Permis categoria B;

Prezentarea pozitiei:

-Coordonarea, urmărirea şi controlul lucrării cu respectarea planurilor şi termenelor de execuţie - recepţia echipamentelor şi materialelor în şantier, coordonarea activităţii de predare-preluare a frontului de lucru
- Coordonarea subcontractorilor şi a personalului în şantier, urmărirea respectării termenelor şi luarea măsurilor necesare pentru respectarea acestora, verificarea respectării standardelor de calitate şi a metodelor de execuţie, a încadrării în bugete
.- Întocmirea tuturor documentelor necesare pentru buna gestionare a personalului( aproximativ 15- 25 de oameni), echipamentelor şi materialelor încredinţate.
- Întocmirea şi semnarea tuturor documentelor ce ţin de lucrările coordonate – situaţii de lucrări, raportări periodice, pontaje.
- Participarea la recepţia internă a lucrărilor şi la predarea acesteia către beneficiar.