Inginer Test în Bucuresti

Inginer Constructor + Inginer Instalator

TRIBUS IMOBILIARE S.​R.​L.​

Inginer Constructii

ADECCO RESURSE UMANE

Inginer Mecanic

CORAMED MEDIZINISCHE PRODUKTE

Inginer Tehnolog

PET STAR HOLDING

Inginer Geodez

SC EUROSURVEY SRL

Inginer Cantitati

SECUNET PROJECT

Inginer Ofertare

NORD CONFOREST

APT Resources
Bucuresti

Industrie: Inginerie , Productie ,

Tip job: Fulltime

Departament: Inginer TEST

Experiență: 1 - 5 ani experienta

Scurta descriere a companiei

Cerinte

Inginer electronica
Experiență de lucru anterioară ca inginer de testare
Experiențele de testare TIC și JTAG sunt un plus
Limba straina: fluent limba engleză (vorbit și scris) Italiana este un plus
Software: Operare PC, Outlook, Word, Excel
Hardware: cunoștințe privind schemele electronice, aplicarea tehnicilor de testare (osciloscop, generator AC/DC, Multimetru, DAQ, contor de putere)
Abilități interpersonale și colaborative calificate, atitudine pozitiva, munca în echipă, autonomie în rezolvarea problemelor

Responsabilitati

Persoana responsabilă de echipamentele de testare
Punerea în funcțiune a echipamentului de testare și continuarea depanării cu acțiuni de îmbunătățire a eficienței testului
Gestionarea echipamentelor de testare: depanare, suport de prim nivel, depanare și modificare, rezolvarea problemelor, calibrare, întreținere și optimizare
Rezolvarea problemelor privind sistemele de testare existente
Întâlnire web regulată cu centrul de competență SCHURTER EMS (Electronic Manufacturing Systems) pentru a capata / impartasi experiență
Respecta instrucțiunile și procedurile de lucru

Alte informatii

Mediul de lucru placut într-o companie industrială în expansiune
Condiții atractive de lucru
Valori culturale moderne și dinamice
Posibilitatea de a invata prin formare permanenta (cursuri interne si externe)
Mediu de lucru competitiv, confort la locul de munca, atmosfera placuta si flexibilitate
Posibilitatea de a lucra intr-o echipa deschisa la idei si sugestii menite sa ne creasca eficienta, performanta si implicit satisfactiile