Inginer Tehnolog în Slobozia

Ingineri

G.B. INDCO

Inginer

BITIONFOR CONSTRUCTII SRL

Inginer Constructor + Inginer Instalator

TRIBUS IMOBILIARE S.​R.​L.​

Inginer Geodez

SC EUROSURVEY SRL

Inginer Constructii

ADECCO RESURSE UMANE

Inginer Cantitati

SECUNET PROJECT

GEOMATICS INTEGRATED SERVICES

APT Resources

Inginer Mecanic

CORAMED MEDIZINISCHE PRODUKTE

PUMPS FACTORY
Slobozia

Industrie: Productie

Tip job: Full time

Departament: Productie, Specialisti / Tehnicieni

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- Studii superioare profil tehnic, finalizate;
- Experiență de minim 3 ani într-o activitate industrială;
- Cunoștințe despre procesele tehnologice, materiale și echipamente, metode de lucru specifice;
- Abilități de planificare, organizare, coordonare și dezvoltare a activităților de producție;
- Limba engleză la nivel avansat;
- Bune cunoștințe de operare calculator (suita MS Office, ERP);
- Înțelegerea conceptelor și a instrumentelor de lucru Lean Manufacturing;
- Cunoștințe teoretice și practice de operare a utilajelor;
- Atenție la detalii și orientare către obținerea de rezultate;
- Abilități de soluționare a problemelor;
- Flexibilitate și capacitate de a lucra într-un mediu în schimbare;
- Disponibil la program prelungit atunci când situația o impune, rezistență la stres;
- Fidel, serios, conștiincios, ordonat, o persoana cu caracter;
- Bune abilități de comunicare și lucru în echipă.

Descrierea jobului

- Organizează fluxul tehnologic și tehnologia de fabricație (Instrucțiunile de lucru, Parametrii de proces, Punctele de inspecție, Fișe de înregistrări);
- Instruiește personalul operator privind însușirea și respectarea tehnologiei de fabricație și-l îndrumă în executarea sarcinilor;
- Verifică și supraveghează respectarea tehnologiei de fabricație și completarea corectă a formularelor de pe flux;
- Analizează conformitatea produsului în urma încercărilor și a inspecțiilor efectuate împreună cu șeful de laborator;
- Supraveghează respectarea calității pe întregul proces tehnologic și propune măsuri de îmbunătățire a calității ori de câte ori este necesar;
- Monitorizează zilnic parametrii de proces și intervine cu corecțiile necesare;
- Monitorizează zilnic randamentul global ale liniilor de fabricație, face analize și propune căi de creștere;
- Studiază căile de rentabilizare a producției, reducerea pierderilor și a cheltuielilor de fabricație, creșterea productivității muncii, utilizarea eficientă a capacităților, a utilajelor și a spațiilor;
- Stabilește obiectivele departamentului de producție, care să fie în concordanță cu strategia generală a companiei;
- Organizează și coordonează activitatea personalului direct productiv;
- Asigură asistența tehnică si îndrumarea tehnico-organizatorică în toate fazele de execuție a producției;
- Monitorizează și controlează îndeplinirea programului de fabricație;
- Asigură continuitatea și operativitatea producției;