It Manager în Bucuresti

KANDIA DULCE

Manager It

AGRI MEAT SOLUTIONS

It Manager

RUS-SAVITAR

Manager Marketing

BDO BUSINESS ADVISORY

Asistent Manager

MENTORS SEARCH

Logistic Manager

HANNA INSTRUMENTS

TC REAL ESTATE DEVELOPMENT & MANAGEMENT

Account Manager

ROM CON-SORT SOLUTIONS

ALBRAU PROD

Project Manager

BITEXPERT DIGITAL SERVICES
It Manager
Bucuresti

Industrie: Alimentara

Tip job: Full time

Departament: IT Hardware, IT Software, Management

Experiență: Manager / Executiv

Candidatul ideal
  • Studii superioare în electronică/automatică/cibernetică
  • Minim 5 ani experiență în IT și experiență relevantă într-o poziție managerială
  • Experiență relevantă în implementarea sistemelor informatice
  • Cunoștințe foarte bune de infrastructură IT generală
  • O foarte bună cunoaștere a aplicațiilor și tehnologiilor Microsoft Office/Windows/LINUX
  • Cunoștințe relevante de sisteme ERP, preferabil SAP
  • Cunoștințe aprofundate despre baze de date
  • Experiență relevantă de Project Management, procese de selectare furnizori produse și servicii IT&C, managementul consultanților IT
  • O bună înțelegere a proceselor de soluționare a incidentelor
  • Tenacitate în învățare și documentare
  • Atitudine pozitivă
  • Cunoștințe foarte bune de limba engleză

Descrierea jobului

  • Asigurarea unui serviciu IT de înaltă calitate, eficient pentru Kandia Dulce
  • Asigurarea bunei funcționări a tuturor sistemelor informatice (SAP, Cognos etc.) și a infrastructurii (servere, stații de lucru, rețele, internet, telefonie fixă și mobilă etc.)
  • Gestionarea relației cu furnizorii de servicii IT contractați
  • Coordonarea tuturor proiectelor de dezvoltare a sistemului informatic și testarea tuturor dezvoltărilor noi
  • CAPEX, OPEX
  • Asigurarea respectării prevederilor Regulamentului privind protecția datelor cu caracter personal (GDPR)
  • Asigurarea securității cibernetice
  • Auditarea sistemelor, serverelor