Specialist Marketing în Bucuresti

Marketer

DIGITAL MARKETING BUREAU

Marketing

B.M. REAL INTERNATIONAL

Specialist Marketing

COMPETITIVE IN BUSINESS & CONSULTING

Marketing Strategist

TRANSIRIS IT CONSULTING

Director Marketing

Confidenţial

Content Marketing

ASSET CAPITAL

Marketing Specialist

SERPICO TRADING

Manager Marketing

ASUC INT SRL

BDO BUSINESS ADVISORY

Marketing Ops

EMERSON CROFT

Marketing Trainee

JACOBS DOUWE EGBERTS RO
Bucuresti

Industrie: Farma, Medicina / Sanatate

Tip job: Full time

Departament: Marketing, Relatii publice, Vanzari, Administrativ / Logistica

Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- Studii superioare finalizate - specializarea marketing/ Farmacie/ Medicina;
- Studiile superioare Farma reprezinta un atu
- Experienta minim 1 an pe un post similar (segmentul FMCG, Pharma – constituie un avantaj);
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Cunostinte aprofundate privind conceptele de piata;
- Creativitate, inovatie si usurinta in exprimarea ideilor;
- Personalitate energica;
- Abilitati in managementul timpul, rezistenta la stres;
- Cunostinte de limba engleza (scris, vorbit);
- Cunostinte solide operare PC (MS Office, Internet, platforme de social media- constituie avantaj) .

Descrierea jobului

- Planifica si implementeaza strategiile de marketing pentru brand-urile alocate;
- Defineste caracteristicile si asigura cresterea unui brand;
- Defineste linia strategica a brand-ului in functie de stategia companiei;
- Organizeaza si coordoneaza campaniile de promovare;
- Urmareste vanzarile, evalueaza rezultatele campaniilor si propune activitatile promotionale viitoare;
- Monitorizeaza si analizeaza activitatile competitorilor si recomanda cai de reactie;
- Alte task-uri in functie de proiectele companiei.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Compania noastra ofera un pachet atragator, corespunzator calificarii si experientei fiecaruia, cat si instrumente de lucru de calitate. Se ofera bonus motivant corespunzator performatei individuale. De asemenea, in cadrul companiei se asigura permanent programe de instruire in vederea dezvoltarii profesionale.