Marketing Manager în Bucuresti

Marketing Manager

HOLISTIC LIFE SPA

Analist Marketing

TIMAC AGRO ROMANIA

Specialist Marketing

COMBINATUL DE CELULOZĂ ŞI HÂRTIE

PEOPLE POINT

Marketing Specialist

ELSE MANAGEMENT

VON Consulting

MATEI CONF GRUP

Director Marketing

AECTRA AGROCHEMICALS

NOVA VITA HOSPITAL SA

MEDIJOBS PLATFORM SRL

STRATEGIC MANAGEMENT AGENCY
Bucuresti

Industrie: Altele , Management Consultanta , Marketing ,

Tip job: Fulltime

Departament: Marketing Manager

Experiență: peste 5 ani experienta

Scurta descriere a companiei

Life Dental Spa este o clinica dentara ultramoderna, specializata in tehnologie laser de ultima generatie, cu medici pregatiti in universitati de prestigiu din Europa si SUA.
Tehnologia laser trateaza eficient cariile dentare, gingivita, parodontoza si multe alte afectiuni orale. Clinica noastra ofera toata gama de servicii stomatologice, intre care se numara si:
Tratamentul cariilor cu laser dentar
Tratamentul parodontozei cu laser dentar
Tratamentul gingivitei cu laser dentar
Implanturi dentare asistate laser
Chirurgie dentara asistata laser
Albire dentara laser
Coroane si fatete dentare estetice, realizate prin frezare computerizata
Implanturi si dinti ficsi in aceeasi zi
Stomatologie biologica

Life Dental Spa este prima clinica stomatologica din Romania care functioneaza dupa principiile stomatologiei biologice. Acestea includ minim invazivitate, manopere cat mai conservative, realizate cu materiale cat mai biocompatibile.

Cerinte

Studii superioare de specialitate;
- Experiență de minim 3 ani în domeniul Pharma/Suplimente alimentare/Medicină alternativă
Cunoștințe și experiență în marketing.
Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.
Buna stăpânire a pachetului Office (Word, Excel, Powerpoint), Outlook.
Abilități de lider.
Abilități de comunicare și vânzare.

Responsabilitati

Organizarea și coordoneaza intreaga echipa de promovare (online media, print etc.)
Participarea la stabilirea și implementarea strategiei de vânzări și marketing a brandului Life Dental Spa.
Stabilirea targetelor si gestionarea bugetelor departamentului de MK.
Promovarea produselor companiei impreuna cu departamentul de MK.
Identificarea și dezvoltarea proiectelor noi, participarea la evenimente de profil.
Elaborarea și implementarea strategiei de marketing și comunicare.
Gestionarea relației cu agențiile de publicitate și alți furnizori de servicii/produse necesare finalizării proiectelor;
Întocmirea materialelor necesare promovării produselor brandului Life Dental Spa (texte, imagini, sugestii/recomandări de concept etc.);