Manager Marketing în Iasi

B.M. REAL INTERNATIONAL

Marketing Manager

HOLISTIC LIFE SPA

Marketing Analyst

RECKITT BENCKISER (ROMANIA)

Asistent(a) Marketing

DOCTE CONSULTING

BESTJOBS RECRUTARE

Director Marketing

SWISS ESTETIX BUCURESTI

BUSINESS MANAGEMENT TECHNOLOGIES

Asistent Marketing

MARTIN MEDIA GROUP

Marketing Specialist

SERPICO TRADING

Content Marketing

ASSET CAPITAL

ASUC INT SRL

Confidenţial
Iasi

Industrie: Alimentara

Tip job: Full time

Departament: Marketing

Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Entry-Level (< 2 ani)

Candidatul ideal
Divizia de consultanta BDO Advisory cauta in Iasi o persoana pentru pozitia de Manager marketing pentru un client care activeaza in industria alimentara.

Profilul candidatului:
Absolvent studii superioare in domeniul marketing;
Foarte bune abilitati de:
  • identificare solutii;
  • a lua decizii;
  • comunicare;
  • organizare;
  • coordonare;
Gandire creativa, flexibilitate, originalitate;
Cunostinte de MS Office;
Limba engleza- nivel avansat;
Constituie avantaj:
  • experienta in promovarea produselor alimentare;
  • experienta promovare in medii online;
  • cunostinte de grafica digitala.

Descrierea jobului

  • Analizeaza si monitorizeaza piata de desfacere, clientii si concurenta.
  • Dezvolta strategia de marketing, comunicare si publicitate a companiei.
  • Dezvolta strategiile de dezvoltare a brandurilor companiei.
  • Emite politicile de fidelizare a clientilor companiei.
  • Elaboreaza planul anual de actiuni de marketing, comunicare si publicitate.
  • Emite si gestioneaza bugetul anual de marketing la nivelul companiei.
  • Identifica cele mai avantajoase forme de promovare (atat din perspectiva impactului asupra pietei, cat si din perspectiva preturilor).
  • Stabileste si asigura elaborarea elementelor de brand (sigle, carti vizita, ecusoane, semnatura electronica, foi antet, brosuri, cataloage, materiale promotionale si de promovare, bannere, etichete etc)
  • Stabileste parteneriate cu funizorii de materiale si servicii de marketing.
  • Asigura gestionarea corespunzatoare a tuturor canalelor de comunicare si promovare.
  • Monitorizeaza si analizeaza impactul in piata a actiunilor de marketing, comunicare si publicitate realizate.
  • Gestioneaza sugestiile si reclamatiile venite din partea clientilor.
  • Se asigura de actualizarea permanenta a site-urilor organizatiei.