Marketing International în Baia Mare

Analist Marketing

TIMAC AGRO ROMANIA

HOLISTIC LIFE SPA

Specialist Marketing

COMBINATUL DE CELULOZĂ ŞI HÂRTIE

MEDIJOBS PLATFORM SRL

STRATEGIC MANAGEMENT AGENCY

Marketing Specialist

VON Consulting

Director Marketing

AECTRA AGROCHEMICALS

MATEI CONF GRUP

CULDA TRAINING AND COACHING-D

Manger Marketing

BAUPARTNER CONSTRUCT

Asistent Marketing

ROANA GOURMET ET ARTS
Marketing International
FLEXIBIL
Baia Mare

Industrie: Productie

Tip job: Full time

Departament: Marketing, Inginerie, Vanzari

Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Senior-Level (> 5 ani)

Candidatul ideal
1. Absolvent al unei scoli de invatamant superior (preferabil intr-un domeniu tehnic)
2. Bun cunoscator al limbii germane si engleze
3. Persoana sociabila si perseverenta
4. Ordonat si avand bune abilitati functionaresti
5. Persoana responsabila si dispusa la o relatie contractuala de durata
6. Dispus sa invete lucruri noi in domeniul tehnic
7. Capabil sa lucreze individual si in echipa
8. Persoana dispusa sa calatoreasca, atunci cand contextul international va fi prielnic

Descrierea jobului

Responsabilitati:
1. Cautarea de potentiali clienti si promovarea capabilitatii firmei Flexibil de a satisface nevoile acestora in ce priveste solutiile antivibratii din cauciuc metal.
Prospectarea se va face folosind mediul virtual si telefonia, si prin participarea la targuri internationale de specialitate si prin vizite la sediul potentialilor clienti.
2. Promovarea solutiilor Flexibil la necesitatile concrete ale potentialilor clienti
3. Stabilirea primelor contacte pentru transferul de informatii tehnice si economice intre potentialii clienti si personalul de specialitate al firmei Flexibil
4. Facilitarea unei bune comunicari intre Client si personalul firmei Flexibil in vederea obtinerii unui grad ridicat de satisfactie al nevoilor Clientului oglindite in produsele furnizate