Specialist Marketing în Bucuresti

MATEI CONF GRUP

Marketing Manager

PEOPLE POINT

Analist Marketing

TIMAC AGRO ROMANIA

HOLISTIC LIFE SPA

COMBINATUL DE CELULOZĂ ŞI HÂRTIE

Marketing Specialist

VON Consulting

Director Marketing

AECTRA AGROCHEMICALS

STRATEGIC MANAGEMENT AGENCY

MEDIJOBS PLATFORM SRL

CULDA TRAINING AND COACHING-D

Manger Marketing

BAUPARTNER CONSTRUCT

Asistent Marketing

ROANA GOURMET ET ARTS

Confidenţial
Bucuresti

Industrie: Textila

Tip job: Full time

Departament: Marketing

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
  • Studii superioare finalizate cu specializarea in Marketing sau cursuri de specialitate in acest domeniu;
  • Foarte bune abilitati de comunicare verbala si in scris;
  • Experienta in Marketing de minim 3 ani;
  • Atitudine pozitiva si proactiva, persoana pasionata de domeniul Marketingului;
  • Abilitati excelente de organizare si planificare;
  • Excelente aptitudini analitice si creativitate;
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza;
  • Cunostinte de marketing online: Facebook Ads, GoogleAds;
  • O buna cunoastere a platformelor online: Facebook, Instagram, LinkedIn etc;
  • Bune cunostinte operare PC (MS-Office);
  • Cunostinte in domeniul confectiilor textile reprezinta un avantaj;
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate.

Descrierea jobului

  • Elaborаrеa si аplicаreа stratеgiеi de Marketing;
  • Conceperea, planificarea, orgаnizаrеa, monitorizarea, anаlizarеa si optimizarea campaniilor de promovare pe toate canalele, inclusiv in Social Media;
  • Realizarea conceptelor pentru materialele publicitare;
  • Realizarea studiilor de imagine a produselor SC MATEI CONF GRUP SRL pe piaţă;
  • Realizarea studiilor de piață cu privire la identificarea noilor cerințe și standarde în domeniu, precum și a noilor nișe de dezvoltare;
  • Prelucrarea datelor obtinute si analizarea lor;
  • Identificarea domeniilor de interes ale clienților existenți și transmiterea informațiilor referitoare la activitatea și produsele SC MATEI CONF GRUP SRL;
  • Propunerea de modalități de dezvoltare a produselor și serviciilor oferite de companie în concordanţă cu tendinţele pieţei;
  • Publicarea de articole în reviste de specialitate;
  • Informarea potențialilor clienți despre activitatea SC MATEI CONF GRUP SRL;
  • Colaborarea cu Departamentul Vânzări în relația cu clienții;
  • Administrarea și promovarea web site-ului, a magazinului online și gestionarea paginilor de Facebook si LinkedIn a companiei si crearea de continut pentru acestea;
  • Participarea la diferite evenimente de genul târgurilor și expoziţiilor naţionale şi internaţionale din domeniu;
  • Urmarirea activitatii principalilor competitori si semnalarea tendintelor de dezvoltare;
  • Semnalarea nevoilor de piata neacoperite de concurenta;
  • Realizarea campaniilor de direct marketing;
  • Mentinerea relatiei cu furnizorii si colaboratorii companiei pe partea de Marketing.