Specialist Marketing în Bucuresti

BDO BUSINESS ADVISORY

Content Marketing

ASSET CAPITAL

ASUC INT SRL

Marketing Manager

HOLISTIC LIFE SPA

Marketing Analyst

RECKITT BENCKISER (ROMANIA)

Asistent(a) Marketing

DOCTE CONSULTING

BESTJOBS RECRUTARE

Director Marketing

SWISS ESTETIX BUCURESTI

BUSINESS MANAGEMENT TECHNOLOGIES

Asistent Marketing

MARTIN MEDIA GROUP

Confidenţial
Specialist Marketing
FARMAVET
Bucuresti

Industrie: Farma, Comert / Retail, Productie

Tip job: Full time

Departament: Marketing

Experiență: Mid-Level (2-5 ani),Entry-Level (< 2 ani)

Candidatul ideal
Studii superioare in domeniul marketing, sociologie sau economie;
Minimum 1 an experienta intr-o pozitie similara;
Cunostinte solide in domeniul pietei produsului/produselor firmei;
Cunoasterea instrumentelor de sondare a pietei;
Corectitudine, receptivitate, orientare catre nou, flexibilitate si creativitate;
Bun echilibru emotional, constanta in atitudine si manifestari;
Capacitate de a redacta lucrari si rapoarte clare si corecte;

Descrierea jobului

Asigura implementarea politicii de marketing, in special cele legate de campaniile comerciale dedicate atat canalului de distributie cat si de retail;
Efectueaza periodic fise de pret comparative pentru toate produsele Pasteur, verificand toate sursele oficiale (websites autoritati, competitie) precum si surse interne (forta de vanzari);
Culege informatii despre brandurile companiei si competitia acestora;
Asigura introducerea in sistem a produselor noi in colaborare cu departamentul IT;
Extrage periodic rapoarte de vanzari comparative, cantitative si promotii, stocuri, analiza produselor cu durata de viata limitata;
Participa la organizarea de evenimente si furnizeaza oferte pentru materialele promotionale in limita bugetelor indicate;