Marketing Specialist în Otopeni

Marketing Strategist

TRANSIRIS IT CONSULTING

Specialist Marketing

COMPETITIVE IN BUSINESS & CONSULTING

Director Marketing

Confidenţial

Marketing Manager

HOLISTIC LIFE SPA

Marketing Analyst

RECKITT BENCKISER (ROMANIA)

Asistent(a) Marketing

DOCTE CONSULTING

BESTJOBS RECRUTARE

SWISS ESTETIX BUCURESTI

BUSINESS MANAGEMENT TECHNOLOGIES

Asistent Marketing

MARTIN MEDIA GROUP
Otopeni

Industrie: Alimentara

Tip job: Full time

Departament: Alimentatie / HoReCa, Marketing, Vanzari

Experiență: Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
- Studii superioare specializarea marketing.
- Creativitate, inovatie si usurinta in exprimarea ideilor.
- Ne dorim o persoana ambitioasa, proactiva, să fie dispusa să-și asume responsabilitati.
- Experienta minim 3 ani pe un post similar, pe segmentul FMCG/FOOD.
- Capacitate de analiza si sinteza.
- Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa.
- Cunostinte aprofundate privind conceptele de piata.
- Abilitati in managementul timpului, rezistenta la stres.
- Pasiune pentru cooking & produse alimentare.
- Cunostinte bune de limba engleza (scris, vorbit).
- Cunostinte de operare PC (MS Office – in special excel, powepoint, platforme de social media).

Descrierea jobului

Noul Marketing Specialist va avea oportunitatea si provocarea sa contribuie la dezvoltarea brandurilor existente in portofoliul Serpico dar si la crearea unor branduri noi.
Responsabilitati:

- Defineste caracteristicile si asigura cresterea brandurilor din portofoliul Serpico.
- Construieste brief-ul de creatie, media, mercantizare, cercetare, urmareste si sustine executia proiectelor, in special in zona dezvoltarii de produs, de ambalaj si a materialelor promotionale.
- Organizeaza si coordoneaza campaniile de promovare.
- Evalueaza rezultatele campaniilor si propune activitatile promotionale viitoare.
- Monitorizeaza si analizeaza activitatile competitorilor si recomanda cai de reactie. Efectueaza vizite de teren pentru a fi la curent cu procesul de dezvoltare a pietei.
- Mentine legatura cu omologii lor din echipele de marketing ale furnizorilor nostri pentru a asigura implementarea planurilor de marketing pentru fiecare brand.
- Asigura comunicarea optima cu echipa de vanzari si departamentul de logistica in vederea sincronizarii si alinierii programelor comune.
- Dezvolta si ofera suport in relatia cu agentiile externe de creatie, design, cercetare, promovare in Social Media.
- Impreuna cu Marketing Managerul contribuie la planificarea si coordonarea bugetului de marketing.

Oferta:
- Salariu motivant.
- Tichete de masa.
- Decontarea transportului.
- Mediu de lucru profesionist, in care procesul decizional se desfasoara cu rapiditate.
- Oportunitati de dezvoltare profesionala prin participarea la training-uri, conferinte, targuri de profil.
- Activitati distractive in echipa.
- Program scurt vinerea.