Specialist Marketing în Brasov

SERPICO TRADING

Manager Marketing

BDO BUSINESS ADVISORY

Content Marketing

ASSET CAPITAL

ASUC INT SRL

Asistent(a) Marketing

DOCTE CONSULTING

Marketing Manager

BESTJOBS RECRUTARE

Asistent Marketing

MARTIN MEDIA GROUP

HOLISTIC LIFE SPA

Marketing Analyst

RECKITT BENCKISER (ROMANIA)

Director Marketing

SWISS ESTETIX BUCURESTI

BUSINESS MANAGEMENT TECHNOLOGIES
Brasov

Industrie: IT / Telecom

Tip job: Part time,Full time

Departament: Marketing, Vanzari

Experiență: Entry-Level (< 2 ani),Mid-Level (2-5 ani)

Candidatul ideal
Ce ne dorim:
Ne dorim o persoană pasionată de marketing, în căutarea unui mediu de lucru sigur și plăcut, unde să pună în practică, cu succes, cunoștințele temeinice dobândite prin muncă, studiu personal și în facultatea de profil, în beneficiul firmei și cu recunoașterea corespunzătoare a contribuției aduse.
Cerințe minime:
Studii superioare în specializarea Marketing, Comunicare, Media sau Economic;
Abilități foarte bune de comunicare, verbală și în scris, în limba română și engleză;
Cunoștințe avansate de utilizare a aplicațiilor Microsoft Office și a celor de analiză statistică;
Fire pasionată, creativă, inovatoare, empatică, receptivă, exactă și corectă;
Abilități de socializare, rezolvare de probleme și atenție la detalii.
Ce așteptări avem:
Asumarea și adoptarea valorilor firmei, integrarea în echipa Romwell;
Organizarea și dezvoltarea activităților de marketing din cadrul firmei;
Implicarea, la nivel personal și pe termen lung, în funcționarea și dezvoltarea firmei.

Descrierea jobului

Atribuții specifice:
Monitorizează și analizează piața și necesitățile clienților curenți și potențiali;
Identifică segmentele de piață și stabilește strategii de exploatare a acestora;
Analizează produsele și serviciile firmei și poziționarea lor în raport cu nevoile clienților;
Analizează și dezvoltă portofoliul de produse și servicii al firmei;
Dezvoltă și îmbunătățește canalele de promovare și vânzare ale firmei;
Analizează și îmbunătățește politica de prețuri a firmei;
Creează și dezvoltă politica de comunicare și promovare a firmei;
Realizează și prelucrează conținut media (foto-video) și scris (text), pentru firmă și clienți;
Ar putea fi utile:
Experiență în marketing direct și B2B, mai ales în domeniul IT și al sistemelor de securitate;
Cunoștințe de utilizare a programelor de proiectare, editare grafică, design și animație;
Prezența activă pe diverse rețele sociale și o bază dezvoltată de cunoștințe;
Carnet de conducere auto, categoria B.
Ce oferim:
Contract de muncă pe perioadă nedeterminată cu perioadă de probă de 3 luni;
Salariu motivant, prime (pentru inițiative remarcabile) și bonusuri (pentru rezultate deosebite);
Program de lucru flexibil, adaptat atât nevoilor firmei cât și celor personale;
Mediu de lucru profesional, prietenos, stimulativ din punct de vedere intelectual;
Posibilitatea promovării într-o funcție de management și includerea în acționariatul firmei;
Autoturism pentru deplasările la clienți sau alte întâlniri de afaceri;
Infrastructură informatică modernă (laptop, monitoare suplimentare, Office 365, aplicații specifice, toate accesibile și de pe dispozitivele mobile);
Spațiu de lucru amenajat și întreținut corespunzător.