Marketing Specialist

AMBER STUDIO

Senior Marketing

HRS Romania

Referent Marketing

ADECCO RESURSE UMANE

Marketing Analyst

POTENTIAM SERVICES

Specialist Marketing

GEALAN ROMANIA

Marketing Data Analyst

ACCURIS MEDICAL

Marketing Manager

INTERJOBS H.S

CIPCOS MAR COMPLEX

Marketing Executive

DUKE OF WELLINGTONS

PHANTASIA ADVERTISING

KARCHER ROMANIA

Asistent Marketing

BRANDPAPER COMPANY

Manager Marketing

ALGERNON IMPEX

Digital Marketing

LOGA FASHION
STAR STORAGE
Responsabilitati:
  • Participa, sub directa indrumare a Managerului de Marketing si in colaborare cu echipele interne (product si sales), la dezvoltarea strategiei de marketing a organizatiei;
  • Participa la planificarea si executarea campaniilor integrate de marketing si a activitatilor asociate pentru cresterea numarului de clienti si a valorii totale a clientului plecand de la profilul clientului si scenariile de utilizare asociate produselor si serviciilor;
  • Implementeaza, executa si urmareste tacticile de marketing derivate din strategia de go-to-market atat la nivel de clienti cat si de parteneri printre care: gestionarea implementarii landing-page-urilor asociate campaniilor; realizarea, trimiterea constanta si monitorizarea rezultatelor email-urilor pe fiecare etapa din customer jouney si partner journey; realizarea si distributia posturilor si interactiunilor pe canalele de social media; organizarea si promovarea webinariilor etc.;
  • Analizeaza si raporteaza performanta si eficienta campaniilor si activitatilor de marketing;
  • Asigura consistenta si actualizarea continutului in website-urile companiei, portalul de parteneri si participa la dezvoltarea campaniilor co-branded cu partenerii locali si internationali;
  • Asigura suport in realizarea continutului materialelor de prezentare la nivel de companie, precum brosuri, studii de caz, whitepapers, articole, videouri de prezentare produs, profile de solutii sau alte materiale necesare promovarii produselor si solutiilor Star Storage;
  • Gestioneaza si menține la zi baza de date cu clienti si prospecti in CRM si in instrumentele de automatizare pe activitatile asociate campaniilor de marketing;
  • Gestioneaza totalitatea indicatorilor de performanta asociati activitatilor de care raspunde (rezultatele agregate pe campanii, rate de conversie, CTR, open rate, customer and partener scorring);
  • Analizeaza si intelege peisajul competitional al companiei raportat la produsele si serviciile proprii si participa la realizarea si furnizarea unor seturi de informatii relevante/rapoarte catre marketing manager cu privire la diferentierea de produs, diferentiarea de vanzari si executarea strategiei de go-to-market;
  • Lucreaza cu furnizori externi si agentii pentru executarea strategiei de marketing.
Cerinte:
  • Minim 3 ani experienta ca specialist de marketing, de preferat in zona de tehnologie IT (IT sau telco de preferat);
  • Experienta in analiza datelor de marketing si lucru cu instrumente specifice pentru eficientizarea si automatizarea activitatii (CRM, definire si implementare customer jouneys si e-mail automation, executie strategie de social media, optimizare continut pentru SEO, etc.)
  • Bune cunostinte marketing B2B si de comunicare integrata de marketing;
  • Cunostinte de analiza a pietei si a portofoliului de solutii si produse a unei companii;
  • Abilitatea de a sintetiza cantitati mari de informatie;
  • Bune cunostinte MS Office (Word, Excel, PowerPoint). Pachet Adobe (InDesign, Illustrator, Photoshop) constituie avantaj;
  • Excelente abilitati de comunicare interpersonala, prezentare, lucru in echipa;
  • Abilitatea de a urmari si implementa proiecte end to end;
  • Cunostinte avansate de limba engleza (scris si vorbit).

Oferta:

  • Salariu motivant;
  • Mediu de lucru modern;
  • Program de lucru flexibil inclusiv work-from-home;
  • Reduceri la abonamente sportive (7 Card);
  • Echipa tanara, dinamica, profesionista.